لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۳

مجلس ایران خبر داد: اعتبار ۲۰۰میلیارد تومانی برای بازگشت ایرانیان مقیم آمریکا


نمایی از مجلس شورای اسلامی - عکس آرشیوی
نمایی از مجلس شورای اسلامی - عکس آرشیوی

با تصویب کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ایران، اعتبار ۲۰۰میلیارد تومانی برای بازگشت ایرانیان مقیم آمریکا در نظر گرفته شد.

خبرگزاری مجلس ایران به نقل از غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۶ خبر داد که مجلس برای «جلوگیری از بحران درصورت بازگشت این مهاجران به ایران و جذب و ساماندهی آن‌ها»، ۲۰۰میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته است.

ایمن آبادی، نماینده رشت و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس توضیح داده که «این اعتبار مصوب به دانشجویان، اساتید، نخبگان، پزشکان، هنرمندان و تمامی مهاجران ایرانی که با هر شغل و سمتی در آمریکا زندگی می‌کنند، اختصاص می‌یابد.»

خبرگزاری‌ مجلس از این تصمیم با عنوان «گام نخست مجلس دربرابر دستور ضدایرانی ترامپ» یاد کرده است. این درحالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده فرمان او علیه مسلمانان و یا اتباع کشور خاصی نیست بلکه هدفش مبارزه با تروریسم است.

رئیس جمهوری آمریکا در قالب دستوری با عنوان «محافظت از ملت در مقابل ورود تروریست ها به آمریکا»، ورود پناهجویان به آمریکا را برای چهار ماه متوقف کرده است. او همچنین به طور موقت صدور هرگونه ویزا را برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق کرد.

فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ با اعتراضاتی در برخی شهرهای بزرگ آمریکا مواجه شده است اما آقای ترامپ می‌گوید که امن نگه داشتن ایالات متحده آمریکا یکی از اولویت‌های دولت او است و هرگونه عقب نشینی در مقابل اعتراض‌ها را رد کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG