لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

پل رایان: مهاجران غیرقانونی به زور از آمریکا اخراج نمی‌شوند


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده - آرشیو

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در یک برنامه پرسش و پاسخ تلویزیونی به میزبانی شبکه خبری سی ان ان گفته است مهاجرانی که مدارک قانونی برای اقامت در ایالات متحده ندارند، به زور اخراج نخواهند شد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، پل رایان این موضوع را پنجشنبه شب و در پاسخ به پرسش زنی از اوکلاهما که خود از جمله همین مهاجران بوده و تحت قوانین دولت باراک اوباما در آمریکا زندگی می‌کند، مطرح کرد.

وی گفت برای یافتن یک راه حل «خوب و انسانی» در مورد خانواده‌های مهاجران غیرقانونی که تحت حمایت برخی قوانین موجود همچنان در کشور باقی مانده‌اند، در حال رایزنی با تیم رئیس جمهوری منتخب است .

بر اساس «قانون بررسی مدت دار ورود در سنین کودکی»، افرادی که در سن پائین بطور غیرقانونی وارد ایالات متحده می‌شوند، به جای اخراج، به بستگانشان که در آمریکا ساکن هستند تحویل می‌شوند و در آمریکا می‌مانند.

اما به رغم ماندن و زندگی در ایالات متحده برای سال‌های طولانی، وضعیت آنها لزوما تغییر نمی‌کند و از مدارک قانونی اقامتی برخوردار نخواهند بود.

آنجلیکا ویالوبوس یکی از این افراد است که در آمریکا بزرگ شده و به همراه دخترش در برنامه دیشب حضور داشت و از رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان پرسید، «آیا فکر می‌کنید من باید (از ایالات متحده) اخراج شوم؟»

پل رایان هم پیش از آن که پرسش خانم ویالوبوس تمام شود، پاسخ داد که «خیر ... می‌توانم ببینم که عاشق دخترت هستی؛ این که آدم خوبی هستی و آینده خوبی پیش رو داری، و امیدوارم این آینده همین جا باشد.»

موضوع ورود غیرقانونی به ایالات متحده از طریق مرزهای جنوبی کشور، یکی از موضوعات بحث‌برانگیزی بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب در طول تبلیغات انتخاباتی خود مطرح کرده بود.

وی وعده ساخت دیواری در امتداد مرز مشترک با مکزیک و همچنین برخورد با مهاجرانی که بطور غیرقانونی در آمریکا زندگی می‌کنند را داده است؛ امری که موجب نگرانی میلیون‌ها نفر شده است.

پل رایان چندین سال پیش و قبل از ریاست مجلس نمایندگان، از حامیان اصلاح قوانین مهاجرت بود به نحوی که هم بتوان مرزها کنترل کرد و هم به افرادی مانند آنجلیکا کمک کرد تا زندگی خود را بطور قانونی در آمریکا ادامه دهند.

طرح‌هایی که بعدا برای این منظور پیشنهاد شد با مخالفت شدید بدنه جمهوریخواهان روبرو شد که چنین اقدامی را «عفو ناعادلانه» کسانی می‌دانند که با عبور غیرقانونی از مرزها، قوانین ایالات متحده را زیر پا گذاشته‌اند.

به نوشته واشنگتن پست، آنچه در صحبت‌های شب گذشته پل رایان مشخص شد این است که وی قصد دارد علاوه بر تلاش برای کنترل بیشتر مرزها همانطور که به رأی دهندگان وعده داده شده است، همزمان برای فراهم کردن مسیر قانونی برای مهاجرانی مانند آنجلیکا ویالوبوس که در کودکی به آمریکا آمده و آن را خانه خود می‌دانند، تلاش خواهد کرد.

با این حال مشخص نیست این رویکرد رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان تا چه حد بتواند بر روی سیاست‌های دونالد ترامپ تاثیر بگذارد. آقای ترامپ که فعالیت خود را در مقام رئیس جمهوری از اول بهمن ماه آغاز خواهد کرد، پیشتر مهاجران غیرقانونی را «خلافکار» خوانده و بر اخراج آنها از آمریکا تاکید کرده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG