لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲

موافقت ترامپ با احداث نرده در بخش‌هایی از مرز مکزیک؛ احتمال اخراج ۳ میلیون مهاجرغیرقانونی


دونالد ترامپ در مصاحبه ای مشروح با شبکه سی‌بی‌اس گفت به وعده اش در مورد اخراج مهاجران غیرقانونی عمل می کند. او با این حال در این مصاحبه که یکشنبه شب پخش می شود گفته است دولتش «احتمالا ۲ میلیون یا ۳ میلیون» نفر را که در کشور به طور غیرقانونی هستند از آمریکا اخراج می کند.

یکی از اعضای مهم ستاد دونالد ترامپ نیز گفت رئیس جمهوری منتخب موافقت کرده در بخش هایی از مرز مکزیک، نرده می تواند جایگزین دیوار شود.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، که طی تبلیغات انتخاباتی اش وعده داده بود دیواری عظیمی بین مرز آمریکا و مکزیک درست کند، اخیرا با ساخت نرده بجاری دیوار در بخش هایی از مرز موافقت کرد.

پیشتر جمهوریخواهان مجلس نمایندگان قصد داشتند طرح جدید جایگزین کردن حصار با دیوار را به آقای ترامپ پیشنهاد دهند.

یکی از وعده های اصلی دونالد ترامپ در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اخراج مهاجران غیرقانونی و جلوگیری از ورود آنها با آمریکا با تقویت مرزهای آمریکا بود.

در همین حال، پال رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی که از یکشنبه از شبکه سی‌ان‌ان پخش شد به آمریکاییانی که نگران دوران ریاست جمهوری ترامپ و وعده های داده شده او هستند، گفت آنها نباید نگران باشند. پال رایان گفت آمریکا همچنان کشوری تکثرگرا باقی خواهد ماند.

در همین حال برخی گزارش های دیگر می گویند وکلای ترامپ در پرونده دانشگاه او از قاضی خواسته اند جلسه دادگاه را به زمان بعد از تحلیف ریاست جمهوری موکول کند.

ترامپ همچنین گفته است در استفاده از توییتر خویشتنداری خواهد کرد اما او توییتر را ابزاری مدرن برای ارتباط خواند. به گفته ترامپ، استفاده از توییتر امری برای شرمندگی نیست و تعداد کاربران طرفدارش در فیسبوک و توییتر به او کمک کرد که در انتخابات ببرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG