لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

تغییر لحن دونالد ترامپ درباره مهاجران به آمریکا


دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از وعده خود برای اخراج همه مهاجران غیرقانونی حاضر در آمریکا عقب نشینی کرد اما همچنان لحن تهاجمی خود را حفظ کرده است.

آقای ترامپ هنوز در مورد مهاجرت غیرقانونی به آمریکا لحن تهاجمی دارد و بر احداث یک دیوار میان آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی تاکید می کند.

اما این نامزد میلیاردر نیویورکی در سخنرانی روز چهارشنبه خود در ایالت مرزی آریزونا گفت که در دولت او، ماموران مهاجرت بر اخراج مهاجران غیرقانونی خطرناک و افرادی که بیش از مدت ویزای خود در آمریکا مانده اند و همچنین کسانی که تهدید فوری امنیتی علیه آمریکا هستند تاکید خواهند داشت.

او در این سخنرانی اقداماتی که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برای برخورد با موضوع مهاجرت خواهد داشت، بیان کرد.

با این حال آقای ترامپ گفت همه کسانی که به صورت غیرقانونی در آمریکا هستند، در معرض اخراج از این کشور خواهند بود. او گفت عدم اخراج میلیون ها مهاجر غیرقانونی از آمریکا زندگی آمریکایان را به خطر می اندازد.

او همچنین با اشاره به آنچه رواج قتل های ناموسی در میان برخی از افغان ها و عراقی ها اشاره کرد و گفت کسانی که به آمریکا می آیند باید با ارزش های این کشور هماهنگ باشند. ترامپ همچنین گفت پذیرش مهاجر از کشورهایی نظیر سوریه و لیبی به حالت تعلیق در می آید چون ما نمی دانیم این افراد چه کسانی هستند.

او در مورد پذیرش مهاجران گفت باید اطمینان حاصل کرد کسانی که وارد آمریکا می شوند، جذب فرهنگ کشور شوند.

به گفته ترامپ، در پنج سال گذشته ۱۰۰ هزار مهاجر از افغانستان و عراق وارد آمریکا شده اند که بر اساس یک تحقیق موسسه نظرسنجی پیو، اکثریت افراد این کشورها در مورد "عمل وحشیانه قتل های ناموسی علیه زنان" اینگونه فکر می کنند که در برخی موارد انجام آن قابل توجیه است.

ترامپ گفت: "این چیزی است که آنها می گویند، قابل توجیه است، درست؟ و ما این افراد را به کشور راه می دهیم."

او گفت از کسانی که می خواهند وارد آمریکا شوند سوالات ایدئولوژیک خواهد شد.

ترامپ در سخنرانی خود تاکید کرد که پول احداث دیوار بین آمریکا و مکزیک را مکزیک خواهد پرداخت و همچنین گفت در سوریه با استفاده از پول کشورهای حاشیه خلیج فارس برای مردم آنجا مناطق امن خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG