لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۳

جمهوریخواهان کنگره از ادامه تلاش‌ها برای اصلاح قانون بیمه درمانی می‌گویند


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

کمتر از یک هفته پس از عدم تصویب طرح پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای جایگزینی قانون بیمه درمانی همگانی که در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین تصویب شد، اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ادامه تلاش‌های خود برای لغو بیمه موسوم به «اوباماکر» می‌گویند.

جایگزین کردن قانون بیمه مصوب دولت قبل یکی از وعده‌های انتخاباتی پرزیدنت ترامپ بود، اما پس از ساعت‌ها بحث و بررسی، لایحه پیشنهادی دولت در نهایت به دلیل نبود حمایت کافی نمایندگان، عصر جمعه به درخواست رئیس جمهوری از دستور کار مجلس نمایندگان خارج و جلسه رأی گیری لغو شد .

برخی منتقدان لایحه پیشنهادی ترامپ معتقدند این طرح بسیاری از دارندگان اوباماکر را وادار می‌کند بیمه درمانی کنونی خود را کنار بگذارند. برخی دیگر از منتقدان هم می‌گوید پیشنهادهای عملی چندانی در طرح پرزیدنت ترامپ برای اعمال اصلاحات مورد نظر در بیمه درمانی دولت اوباما ارایه نشده است.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه پس از دیدار روز سه شنبه خود با اعضای جمهوریخواه مجلس، با بیان این که آنها برای همکاری با یکدیگر و گوش دادن به نقطه نظرات دیگران آمادگی دارند، گفت «این بسیار اهمیت دارد. اوباماکر ضررهای زیادی را به خانواده‌ها تحمیل کرده است.»

کوین مک‌کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز ضمن ابراز خوش‌بینی در مورد جایگزین شدن بیمه موسوم به اوباماکر با یک قانون بهتر، گفت جمهوریخواهان در راستای وعده‌های خود برای برچیدن قانون بیمه درمانی همگانی مصوب دولت پیشین و جایگزینی آن حرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به دیدار اعضای جمهوریخواه مجلس در این زمینه گفت«پس از این جلسه بیشتر مطمئن شدم که این کار را به سرانجام خواهیم رساند.»

دونالد ترامپ نیز روز سه شنبه و در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس سنا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در کاخ سفید گفت«می‌دانم که همه ما بر سر بیمه درمانی به توافق می‌رسیم. کار ساده‌ای است. تردیدی ندارم که این امر خیلی زود محقق خواهد شد.»

با این حال، نه پرزیدنت ترامپ و نه رهبران کنگره درباره این که چه زمانی لایحه جدید بیمه ارائه خواهد شد صحبتی نکرده‌اند و با وجود اظهار نظرهای مثبت آنها، مشخص نیست جایگزین کردن قانون کنونی تا چه حد برای حزب جمهوریخواه اولویت دارد.

اکثریت هر دو مجلس نمایندگان و سنا در کنگره ایالات متحده در اختیار حزب جمهوریخواه است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG