لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

دونالد ترامپ: اعتراضات علیه طرح اصلاح «اوباماکر» سازماندهی شده است


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اعتراضات اخیر علیه طرح او برای لغو اصلاحات انجام شده در دولت باراک اوباما در زمینه بیمه خدمات درمانی همگانی را رد کرد.

وی سه شنبه شب در توئیتر نوشت، تجمع «افراد به اصلاح عصبانی در حوزه‌های انتخابیه برخی جمهوریخواهان، در موارد متعددی، در واقع توسط فعالان لیبرال سازماندهی شدند. ناراحت کننده است!»

در طول تعطیلات یک هفته‌ای کنگره، تعداد زیادی از قانونگذاران جمهوریخواه که به حوزه‌های انتخابیه خود بازگشته‌اند با تجمع برخی رأی دهندگان در اعتراض به تلاش آنها برای بی‌اثر کردن قانون بیمه موسوم به اوباماکر، مواجه شدند.

برخی از این اعتراض‌ها، همانطور که پرزیدنت ترامپ گفت، تلاش‌های سازماندهی شده‌ علیه نمایندگان جمهوریخواهی هستند که می خواهند قوانین مربوط پوشش بیمه درمانی مصوب دولت اوباما را اصلاح کنند.

برخی از معترضان نیز می‌گویند که اگر کنگره تدابیر مشابهی را اتخاذ نکند، آنها با لغو این قوانین بیمه‌های خود را از دست خواهند داد و دیگر قادر به تامین هزینه‌های درمانی و پزشکی خود نخواهند بود.

بسیاری از معترضان می گویند خواهان باقی ماندن اوباماکر به همان صورت فعلی هستند و در عین حال نظرسنجی‌های جدید نیز نشان می‌دهد که قوانین مصوب دولت قبل، از محبوبیت بیشتری برخوردار شده‌اند.

دونالد ترامپ در طول تبلیغات انتخاباتی خود، و همچنین نمایندگان جمهوریخواه کنگره، قانون بیمه درمانی همانی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده را یک «فاجعه» خوانده و خواستار تغییر آن هستند.

پرزیدنت ترامپ اول بهمن ماه و تنها ساعاتی پس از ادای سوگند به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، فرمانی را در کاخ سفید امضا کرد که آغازی برای لغو بیمه درمانی همگانی دولت اوباما محسوب می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG