لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

درآمد چند میلیونی ترامپ در کشورهای مسلمان


دونالد ترامپ شاید بخواهد مانع ورود مسلمانان به آمریکا شود، اما از قبال فعالیت های تجاری در کشورهای اسلامی میلیون ها دلار به جیب می زند.

او در تازه ترین اعلامی که درباره امور مالی خود داشته، از فعالیت های بزرگ مالی و سرمایه گذاری های عظیم در امارات متحده عربی، آذربایجان، ترکیه و اندونزی خبر داده است. در آمریکا همه نامزدها موظف به اعلام درآمد خود هستند.

دونالد ترامپ در ماه ژوئیه فهرست درآمدهایش را اعلام کرد و بعد در ماه اوت در نیمه تابستان آن را اصلاح کرد. شبکه خبری سی.ان.ان، فهرست درآمدهای ترامپ در کشورهای اسلامی را اینطور اعلام کرده است:

دبی، امارات متحده عربی

سازمان ترامپ طرح ساخت دو زمین گلف را در امارات متحده عربی دارد. در فهرست خود، ترامپ در توضیح این بند نوشته "قرارداد مدیریت با مستغلات DAMAC کرسنت" و می گوید "ارزش (قرارداد) در حال حاضر موجود نیست." او هیچ درآمدی را ثبت نکرده است. هیچ یک از باشگاه های گلف هنوز باز نشده و یکی از آنها قرار است امسال تکمیل شود.

DAMAC گفته است درباره برنامه شخصی و سیاسی ترامپ اظهارنظر نخواهد کرد.

باکو، آذربایجان

در نوامبر ۲۰۱۴ ترامپ از شراکت در افتتاح یک هتل لوکس در باکو واقع در حاشیه دریای خزر خبر داد. در فهرست درآمدها او رقم دو و نیم میلیون دلاری را برای هتل بین المللی و برج باکوی ترامپ لحاظ کرده است.

استانبول، ترکیه

ساختمان ترامپ در محله شیشلی استانبول یک برج چهل طبقه مسکونی است. او در وبسایت خود تصریح می کند که مالک پروژه نیست، اما مالکین نام او را به عنوان مارک تجاری ذکر کرده اند و در قبال آن به او یک تا پنج میلیون دلار حق امتیاز می پردازند. او گفته در عالم هتل داری، ارائه مجوز استفاده از نام و مارک به دیگر مالکین امری متداول است.

اندونزی

همین چند ماه پیش ترامپ از طرح هایی برای راه اندازی اماکن تفریحی فوق لوکس در بالی و یک زمین گلف در جاوه غربی، به عنوان اولین فعالیت های تجاری خود در آسیا خبر داد. این قراردادها برای لحاظ شدن در فهرست درآمدهای کاندیداها کمی دیر اعلام شدند.

XS
SM
MD
LG