لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۸

نخست وزیر بریتانیا: سخنان ترامپ درباره منع ورود مسلمانان به آمریکا "تفرقه انگیز" است


اظهارات دونالد ترامپ درباره ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا واکنش هایی گسترده به همراه آورد. از کاخ سفید گرفته تا پنتاگون، رهبران جهان و گروه های فعال مدافع حقوق انسان ها همگی یکصدا سخنان ترامپ را به باد انتقاد گرفتند.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا طرح ترامپ را "تفرقه‌انگیز، غیرسازنده و کاملا اشتباه" توصیف کرد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز که برای شرکت در کنفرانس تغییرات آب و هوا این روزها در پاریس است سخنان ترامپ را "غیرسازنده" خواند.

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد که یکی از وظایفش انتقال پناهجویان، از جمله مسلمانان سوریه به آمریکا است، روز سه شنبه در ژنو گفت "این که لفاظی های کمپین انتخاباتی آمریکا یک برنامه بسیار مهم انتقال افراد را به خطر بیاندازد، نهاد فوق را به شدت نگران کرده است."

واکنش های بین المللی به سخنان ترامپ درباره مسلمانان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

کیسر ترد، رئیس انجمن دوستی اسلامی استرالیا، مستقر در سیدنی اظهارات ترامپ را "سخنانی از روی استیصال از زبان مردی درمانده بود که می داند شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد. بنابراین تلاش می کند تا در صنعت اسلام ستیزی موفق شود."

در آمریکا مخالفان سیاسی دونالد ترامپ به شکلی گسترده سخنان او را محکوم کرده و کارشناسان حقوقی به رسانه ها گفته اند که ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا ناقض قانون اساسی این کشور است.

XS
SM
MD
LG