لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

از نخست وزیر بریتانیا تا مدیرعامل آمازون سخنان ترامپ را محکوم کردند


به دنبال واکنش های چهره های سیاسی به اظهارات جنجالی دونالد ترامپ که می خواهد نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا نیز از پیشنهاد دونالد ترامپ برای ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا انتقاد کرد و اظهارات ترامپ را "تفرقه انگیر، غیرمفید و صرفا غلط" خواند.

یک روز پس از سخنرانی یکشنبه شب باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مورد حمله مرگبار یک زوج مسلمان به یک مرکز بهزیستی در کالیفرنیا، که طی آن اوباما سعی کرد به آمریکاییان بگوید به مسلمانان و مساجد بدبین نباشند، دونالد ترامپ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از حزب جمهوریخواه به طور کل خواستار ممنوع شدن ورود همه مسلمانان به آمریکا شد.

با وجود انتقادها، دونالد ترامپ روز سه شنبه بار دیگر از پیشنهاد خود برای ممنوع کردن ورود مسلمان ها دفاع کرد.

وزیر امور توسعه بین الملل منطقه اسکاتلند، اما از بریتانیا خواست به خاطر "سخنان نفرت انگیز" ترامپ ممنوعیت ورود او به این کشور را لحاظ کند.

دانشگاه اسکاتلندی "رابرت گوردون" نیز اعلام کرد که در حال بررسی پس گرفتن یک مدرک افتخاری به دونالد ترامپ است. به نوشته نشریه اساکتزمن، حدود ۴ هزار نفر طی درخواستی اینترنتی به این دانشگاه گفته اند که دونالد ترامپ به خاطر اصرار بر حمله های لفظی به گروه های مختلف مردم و ادامه چنین سخنانی گناهکار است.

اما در آمریکا، جف بزوس، مدیرعامل شرکت مشهور آمازون که محصولات مختلف را به صورت آنلاین می فروشد، پیشنهاد داده است که حاضر است دونالد ترامپ را با یک سفیه به فضا بفرستد. جف بزوس یک شرکت به نام "بلو اوریجین" (Blue Origin) دارد که در زمینه هوا-فضا فعال است.

در همین حال یک عضو شورای شهر تورنتو در کانادا نیز خواستار آن شد که نام دونالد ترامپ از "برج ترامپ" در تورنتو حذف شود. دونالد ترامپ با سرمایه گذاری در املاک میلیاردر شده است. او بر اساس نظرسنجی ها همچنان محبوب ترین کاندیدای جمهوریخواهان است.

XS
SM
MD
LG