لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۰

محمدعلی کلی شعارهای انتخاباتی ضد مسلمانان را محکوم کرد


محمدعلی کلی بوکسور مشهور مسلمان آمریکایی شعارهای انتخاباتی ضد مسلمانان را محکوم کرد.
محمدعلی کلی بوکسور مشهور مسلمان آمریکایی شعارهای انتخاباتی ضد مسلمانان را محکوم کرد.

محمدعلی کلی، بوکسور مشهور مسلمان آمریکایی به صف کسانی پیوست که از پیشنهاد دونالد ترامپ، برای ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا انتقاد کرده اند. ترامپ می خواهد نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا شود.

محمدعلی کلی بیانیه کوتاهی روز چهارشنبه منتشر کرد که عنوان آن این است: "کاندیداهای ریاست جمهوری پیشنهاد ممنوعیت مهاجرت مسلمانان به ایالات متحده را می دهند."

این قهرمان بوکس حرفه ای سنگین وزن از مسلمانان خواست تا "کسانی را که می خواهند از اسلام برای پیشبرد اهداف شخصی خودشان استفاده کنند" عقب برانند.

او نام دونالد ترامپ را در بیانیه خود نیاورده است. اما این قهرمان سابق ۷۳ ساله بوکس گفت رهبران سیاسی که به طور آشکاز مذهب او را محکوم کرده اند، بسیاری را از یادگرفتن درباره اسلام منحرف کرده اند.

محمدعلی کلی گفته است "مسلمانان واقعی می دانند و یا باید بدانند که تحمیل اسلام به هرکسی خلاف دین ما است."

او که در جوانی یک مسلمان سنی شد همچنین حملات تروریستی اخیر را که از گروه داعش الهام گرفته اند، محکوم کرد و گفت: "کشتن افراد بیگناه در پاریس، سان برناردینو و یا هرکجای دیگر دنیا به هیچ وجه اسلامی نیست."

او گفت: "مسلمانان واقعی می دانند که خشونت بی رحمانه موسوم به جهادگران اسلامی خلاف اصول دین ماست."

یک زوج مسلمان اخیرا با حمله به یک مرکز ارائه خدمات به معلولان در سان برناردینو، واقع در ایالت کالیفرنیا ۱۴ نفر را کشتند. به دنبال این حمله ترامپ پیشنهاد منع ورود مسلمانان به آمریکا را مطرح کرد.

XS
SM
MD
LG