لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

شهردار نیوجرسی اظهارات ترامپ درباره مسلمانان را بی اساس خواند


دونالد ترامپ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا - آرشیو
دونالد ترامپ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا - آرشیو

شهردار نیوجرسی اظهارات دونالد ترامپ داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را که گفته بود شادی گروهی از مردم را در زمان فروریختن برج های دوقلو در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در امتداد رودخانه هادسون دیده است، بی اساس خواند.

ترامپ نخستین بار این داستان را در تجمع انتخاباتی خود در روز شنبه گفت، و مراقبت و بازرسی از تعدادی از مساجد در آمریکا را پیشنهاد کرد. او این اظهارات را بار دیگر در روز یکشنبه تکرار کرد و گفت شخصاً دیده است در محلی که جمعیت بزرگی از عرب ها زندگی می کنند، هنگام فروریختن برج های دوقلو شادی می کردند.

شهردار نیوجرسی، که این محل در آن شهر واقع است، روز یکشنبه در بیانیه ای از این اظهارات انتقاد کرد و گفت ترامپ اشتباه می کند و می خواهد "به طرزی شرم آور" از واقعه ای که احساسات مردم را بر می انگیزد، بهره برداری سیاسی کند.

شبکه خبری فاکس نیوز می گوید تصاویر مسلمانان در خاور میانه که در زمان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر شادی می کردند وجود دارد، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که مسلمانان در محلی در کنار رودخانه هادسون در آن سوی شهر نیویورک، برای این حملات شادی کرده باشند.

دونالد ترامپ در نظرسنجی ها در حال حاضر کاندیدای محبوب جمهوریخواهان است.

XS
SM
MD
LG