لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

کمیته اطلاعاتی سنا مایکل فلین را درباره ارتباط با روسیه احضار کرد


مایکل فلین تنها یک ماه در سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود.
مایکل فلین تنها یک ماه در سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود.

کمیته اطلاعاتی مجلس سنا برای «مایکل فلین»، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در دولت ترامپ احضاریه ارسال کرد. این احضاریه پس از آن صادر شد که وکیل فلین به این کمیته اعلام کرد اسناد مربوط به ارتباطات فلین با روسیه را تحویل نخواهد کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس،‌ ریچارد بور رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی سنا و مارک وارنر معاون دموکرات این کمیته چهارشنبه شب ۲۰ اردیهبشت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که خودداری وکیل آقای فلین از ارایه مدارک آنها را وادار به صدور این احضاریه کرده است.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ بود که کمی بیش از یک ماه، در اواخر بهمن گذشته از سمت خود استعفا داد. کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت ترامپ از او خواسته به دلیل دادن اطلاعات غلط به مایک پنس استعفا بدهد. او به ارتباط با روسیه متهم شده است.

در چند ماه گذشته در واشنگتن بررسی احتمال ارتباط کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه مورد توجه دموکرات ها و برخی جمهوریخواهان کنگره قرار گرفته است.

دولت ترامپ به تازگی از دولت قبل به دلیل انجام ندادن بررسی های اطلاعاتی درباره فلین انتقاد کرد اما رسانه‌های آمریکا گزارش دادند اوباما در مورد انتصاب فلین به ترامپ هشدار داده بود.

احضار آقای فلین در حالی صورت گرفته که روز سه شنبه دونالد ترامپ بطور ناگهانی جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا را برکنار کرد. دولت می گوید او از انجام وظایف خود ناتوان بود اما منتقدان دولت ترامپ در کنگره می گویند اقدام دادستانی و رئیس جمهوری در برکناری کومی همزمان با ادامه تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات گذشته، تخلف است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG