لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۹

رقابت بر سر کنگره؛ کارکنان امور انتخاباتی آماده ایفای «نقش حیاتی در دموکراسی» می‌شوند


کلر وودال ووگ، رئیس کمیسیون انتخابات میلواکی
کلر وودال ووگ، رئیس کمیسیون انتخابات میلواکی

در حالی که ایالات متحده آماده برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در روز هشتم نوامبر می‌شود، صدها نفر از کارکنان و مسئولان برگزاری انتخابات سرگرم آموزش هستند تا در روز انتخابات، رای‌گیری به بهترین شکل برگزار شود. مطلبی که در پی می‌آید مقاله‌ای از آسوشیتدپرس در مورد نحوه آموزش کارکنان امور انتخاباتی است.

مقام ارشد انتخاباتی میلواکی ابتدا از حدود ۲۰ نفر از کارکنان امور انتخاباتی نظرشان را جویا شد. آنها در یک کلاس درس در ساختمانی متعلق به شهر، که مملو از لوازم انتخاباتی بود جمع شده بودند. مقام ارشد سپس صراحتاً در مورد محیط پرتنشی که ممکن است هفته آینده آن کارکنان با آن مواجه شوند صحبت کرد، زمانی که شهر انتظار دارد ناظران بیشتری نسبت به گذشته کار آنها را زیر نظر بگیرند.

کلر وودال ووگ، رئیس کمیسیون انتخابات میلواکی، از این گروه پرسید: «خب چه کسی نگران اختلالات در کار ناظران است؟» او با لبخند گفت: «چه کسی مطالبی را خوانده یا در اخبار شنیده است، و کمی هم نگران است؟ من هستم. دستم را بالا می برم.»

چند نفر از کارکنان انتخاباتی میلواکی نیز دستان خود را بالا بردند. آنها در این نگرانی تنها نیستند: مقامات انتخاباتی در سراسر کشور خود را آماده ناظرانی برای رای‌گیری‌ها می کنند که انتظار می‌رود به خاطر دروغ هایی که در مورد مشروعیت انتخابات ۲۰۲۰ از سوی رئیس جمهوری سابق آمریکا دونالد ترامپ و دیگران اعلام شد، رویکردی تقابلی داشته باشند. آن دروغ‌ها حتی پس از تایید شکست ترامپ توسط بررسی ها و ممیزی های مکرر و بازشماری، رد چالش‌های حقوقی آنها در دادگاه‌ها ادامه یافت.

چنین تنشی در تعداد انگشت شماری از ایالت هایی که میدان رقابت بسیار نزدیک (میان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات) است مانند ویسکانسین، شدیدتر است، جایی که ترامپ و دیگران به سرعت پس از نتایج دیرهنگام میلواکی که تحت سلطه دموکرات ها بود فریاد تقلب سر دادند آن نتایج کمک کرد تا در سال ۲۰۲۰ جو بایدن با اختلاف کمی نامزد پیروز در آن ایالت باشد. بازشماری هایی که به درخواست ترامپ انجام گرفت، پیروزی بایدن را تایید کرد.

وودال-واگ پیشتر تحت فشار بودن را احساس کرده است. او در مصاحبه‌ای توضیح داد که پس از آن انتخابات از طریق ایمیل، تماس‌های تلفنی و نامه‌هایی به خانه‌اش مورد آزار و اذیت و تهدید قرار گرفت، تهدیدهایی به اندازه‌ای جدی که برای او یک مأمور «اف‌بی‌آی» (پلیس فدرال آمریکا) اختصاص یافته است تا تهدیدها را به او ارسال کند.

با این حال، وودال-وگ گفت که ترجیح می‌دهد او هدف تهدیدات باشد تا کارکناش که برخی از آنها به دلیل فشار از سمت‌های مدیریتی کنار رفته‌اند. وودال-وگ گفت: «ما که به آنها میلیون ها دلار پرداخت نمی کنیم تا استرس را به هر شکلی تحمل کنند.»

مقامات انتخاباتی در سطح ملی نگران سیل کسانی هستند که تئوری‌های توطئه مطرح می‌کنند و برای کار به عنوان ناظر انتخابات ثبت نام کرده‌اند. آنها به‌ویژه نگران گروه‌هایی هستند که در مورد انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری در بیان دروغ‌ها درگیر بودند و حالا در امر استخدام و آموزش ناظران هستند به ویژه در ایالت‌های چرخشی مانند ویسکانسین (که رقابت میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بسیار نزدیک است.)

ویسکانسین از کارکنان انتخاباتی می‌خواهد که فقط هر دو سال یکبار آموزش ببینند، اما امسال میلواکی آموزش‌های بسیار بیشتری را نسبت به انتخابات گذشته ارائه می‌دهد، از جمله ویدئوهای اطلاعاتی و جلسات یک ساعته که بر موضوعات خاص، مانند ثبت نام رای دهندگان متمرکز است. محتوای این آموزش‌ها نسبت به گذشته تغییر نکرده است.

در یک جلسه اواسط اکتبر که آسوشیتدپرس آن را دید، وودال-وگ در حال آموزش یک گروه با تجربه از مدیران انتخاباتی- معروف به بازرسان ارشد - بود که مسئول مدیریت کارکنان انتخاباتی در حوزه‌های رای گیری خواهند بود. مدیران برای وظایف روز انتخابات که قبل از ساعت ۷ صبح شروع می شود و می تواند تا ساعات اولیه صبح روز بعد ادامه یابد، یک دستمزد ثابت ۳۲۵ دلاری دریافت می کنند. کسانی که مدیر نیستد ۲۲۰ دلار دریافت می کنند.

زمانی که جلسه آموزش به نحوه رسیدگی به مشکلات احتمالی رسید، خانم وودال-ووگ تلاش کرد روشن سازد که بگوید ناظران انتخابات «نقش حیاتی در دموکراسی ما» ایفا کنند. اما او همچنین گفت که نمی‌خواهد کارکنان انتخاباتی از جانب آنها احساس خطر کنند.

او به آنها نشان داد که چگونه قسمت‌هایی را که ناظران می توانند بایستند، باید با نوار مشخص کنند که بین ۳ تا ۸ فوت (نزدیک به ۱ متر تا ۲.۵ متر) از محل مربوط به کارهای مربوط به ثبت نام رای دهندگان فاصله خواهد داشت.

وودال-ووگ گفت: «نوار خود را بردارید و یک خط درست کنید و بگویید 'این منطقه ناظر است' یا یک جعبه درست کنید و بگویید 'لطفا این منطقه را ترک نکنید.»

متخلفان ابتدا اخطار دریافت می کنند. اگر دوباره این کار را انجام دهند، به آنها دستور داده می‌شود که آنجا را ترک کنند. اگر کسی امتناع کند، با پلیس تماس گرفته می‌شود تا بیاید.

وودال-ووگ همچنین با کارکنان انتخاباتی در مورد نحوه رسیدگی به چالش‌های واجدان شرایط رأی‌ دادن که ممکن است بر اساس نژاد رأی‌دهندگان یا زبانی که آنها صحبت می‌کنند پیش آید صحبت کرد. او گفت چنین چالش‌هایی غیرقابل قبول هستند و باید بی‌ارزش قلمداد شوند. وودال-ووگ گفت به ناظر انتخاباتی که برای دومین بار در مورد این موارد (نژاد و زبان رای دهندگان) چالشی درست می‌کند، دستور داده می شود که محل را ترک کند.

برخی از کارکنان انتخاباتی که با خبرگزاری آسوشیتدپرس صحبت کردند، گفتند که انتظار دارند شاهد درگیری باشند، اما برای آن آماده هستند.

آندره نمبارد، ۷۰ ساله که بیش از یک دهه در انتخابات فعالیت کرده است، گفت: «من فراخوانی برای خدمت دارم.» او افزود: «من نمی ترسم.»

ملودی ویلانووا، ۴۶ ساله، همین را تکرار کرد.

او گفت: «من یک حلال مشکل هستم، بنابراین در صورت لزوم تنش را کاهش خواهم داد و در صورت لزوم باید با مقامات مربوطه تماس بگیرم.» او گفت: «من آدمی نیستم که خیلی بترسم.»

برخی از کارکنان به وجود نگرانی اذعان کردند.

آوریل فلچر خاطره تماس تلفنی با پلیس در جریان انتخابات مقدماتی ماه اوت را نقل کرد که یک رای دهنده - که اینطور متقاعد شده بود عمداً از حضورش در محل رای گیری جلوگیری شده است - صندلی ها را پرتاب کرد و کارکنان انتخاباتی را تهدید کرد. فلچر مجبور شد ۳۵ دقیقه منتظر ورود ماموران پلیس بماند تا برسند چرا که در جاهای دیگر مشغول رسیدگی به دو تیراندازی بودند.

وودال-وگ به مدیران انتخاباتی اطمینان داد که تجربه فلچر «دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.»

وودال ووگ به بازرسان ارشد انتخاباتی گفت: «اگر اختلالی در انتخابات رخ دهد، اگر کسی از ترک محل رای گیری امتناع کند و شما به او دستور خروج داده باشید، ما یک خط تماس مستقیم داریم و افسرانی وجود خواهند داشت که از شما حمایت کنند.»

مجریان قانون در سطح فدرال نیز در حالت آماده باش خواهند بود. چهار دستیار دادستانی ایالات متحده برای نظارت بر روز انتخابات در ویسکانسین و رسیدگی به تهدیدات خشونت آمیز برای کارکنان انتخابات و شکایات مربوط به نگرانی‌های مربوط به حقوق مربوط رای‌ منصوب شده‌اند، و طبق گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، مامورانی را در سراسر کشور مستقر کرده است تا به ادعاهای تقلب در انتخابات و سایر تخلفات انتخاباتی رسیدگی کنند.

به لطف افزایش علاقه به مسئله انتخابات، شهر حتی دو هفته جلوترنیروی مورد نیاز انتخاباتی خود را تکمیل کرد که به گفته وودال-وگ قبلا هرگز اتفاق نیفتاده بود.

وودال-وگ گفت: «معمولاً پر کردن نیروی مورد نیاز با اضطراب بیشتری همراه است.»

این شامل پنج برابر تعداد نامزدهای حزبی برای کارمندان انتخاباتی نسبت به انتخابات قبلی بود، اما وودال-ووگ گفت که او نگران بازیگران بد نیست زیرا این سیستم برای جلوگیری از مشکلات طراحی شده است. بازرسان انتخاباتی همیشه در حین کار چند چشم دیگر پشتیبانی دارند: بازرس دوم برای هر کار باید امضا کند و بازرسان اصلی همه کارکنان را زیر نظر دارند.

او گفت: «هرکسی که ممکن است نیت بدی داشته باشد، فکر می‌کنم فوراً بتوانیم شناسایی کنیم.»

XS
SM
MD
LG