لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

هشدار دولت آمریکا درباره تهدیدها علیه انتخابات میان‌دوره‌ای


صفی از رأی دهندگان در رأی گیری زودهنگام انتخابات میان دوره ای آمریکا - کلمبوس، جورجیا
صفی از رأی دهندگان در رأی گیری زودهنگام انتخابات میان دوره ای آمریکا - کلمبوس، جورجیا

کارزارهای اطلاعات نادرست داخلی و تهدیدهای داخلی برای کارکنان نظرسنجی، نگرانی‌های عمده پیش روی انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا است.

دولت آمریکا قرار است این هفته، پیش از برگزاری انتخابات نوامبر، هشداری درباره تهدیدات علیه انتخابات میان‌دوره‌ای در این کشور صادر کند.

به نوشته نشریه پولیتیکو، بولتن اطلاعات داخلی انتخابات جزئیاتی در مورد تهدیدات سایبری چین و روسیه و همچنین تهدیدات فیزیکی احتمالی برای مقامات انتخابات در سراسر کشور ارائه خواهد کرد.

جمهوری‌خواهان تلاش دارند در انتخابات میان‌دوره‌ای، کنترل سنا و مجلس نمایندگان را از دست دموکرات‌ها درآورند.

نمایندگان آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها پرسش‌هایی را در این باره با وزارت امنیت داخلی مطرح کردند، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

دو مقام ارشد ایالات متحده هفته گذشته به رویترز گفتند که کارزارهای اطلاعات نادرست داخلی و تهدیدهای داخلی برای کارکنان نظرسنجی، نگرانی‌های عمده پیش روی انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا است.

یک مقام ایالات متحده گفت: «لفاظی‌های زیادی در مورد خشونت علیه کارکنان انتخابات وجود دارد. بنابراین ما به روشنی می‌‌گوییم که به طور جدی همه این تهدیدها را بررسی می‌کنیم.»

دو کشور روسیه و ایران که متهم به مداخله در انتخابات گذشته ایالات متحده و راه‌اندازی کارزار‌های انتشار اطلاعات نادرست هستند، هر کدام به نوعی درگیر بحران‌ هستند: روسیه گرفتار جنگ علیه اوکراین است، و جمهوری اسلامی با اعتراضات گسترده در سراسر کشور دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. مقامات امنیت سایبری و اجرای قانون در آمریکا می‌گویند هنوز مشخص نیست که آنها این انتخابات را هدف قرار داده‌اند یا نه.

حفظ و حراست از صحت انتخابات در ایالات متحده، به‌ویژه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰، مسأله‌ای بحث‌انگیز است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین از حزب جمهوری‌خواه، همچنان به ادعاهای نادرست خود مبنی بر «تقلب در آرای آن انتخابات توسط دموکرات‌ها» ادامه می‌دهد.

از سال ۲۰۲۰ تاکنون گزارش‌های متعددی از تهدید، آزار و اذیت یا تعرض به کارکنان انتخابات توسط حامیان ترامپ گزارش شده است. نظرسنجی‌ها نشان داده که اکثریت بالایی از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه همچنان باور دارند که ترامپ در آن انتخابات پیروز شده است.

XS
SM
MD
LG