لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

ویکی‌لیکس بخش دیگری از ایمیل‌های ستاد انتخابات کلینتون را منتشر کرد


جان پودستا رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون روسیه را پشت افشاگری ویکی‌لیکس می داند.
جان پودستا رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون روسیه را پشت افشاگری ویکی‌لیکس می داند.

وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس روز جمعه بخش دیگری از ایمیل‌های کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را منتشر کرد.

این وبسایت از هفته گذشته شروع به انتشار هزاران نسخه از ایمیل‌ها و مکاتبات آنلاین مسئولان ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها کرده است که در آنها به مسائل مختلفی اشاره شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، یکی از این ایمیل‌‌ها که پنجشنبه شب منتشر شد، نشان می‌دهد که ستاد انتخاباتی کلینتون قصد به تعویق انداختن تاریخ برگزاری انتخابات درون حزبی دمکرات‌ها در ایالت ایلینوی را داشته است.

بر اساس این گزارش، اعضای کمپین کلینتون معتقد بودند برگزاری این رقابت پس از انتخابات مقدماتی موسوم به «سه شنبه بزرگ» موقعیت مناسب را از یکی از نامزدهای میانه‌‌روتر حزب جمهوریخواه گرفته و هیلاری کلینتون و همسر او هم چنین لطفی را فراموش نخواهند کرد.

پیام‌های مدیر ستاد انتخاباتی خانم کلینتون در مورد استفاده او از سرور شخصی در زمان وزارت خارجه و ارتباط با وال استریت، از جمله مسائلی هستند که پیش از این به آنها در اسناد منتشر شده اشاره شده است.

در مورد دیگری، نامزد حزب دموکرات که گفته است هوادار مرزهای باز و تجارت آزاد است، در یکی از سخنرانی‌های خود در بین جمعی از بانکدارها گفته بود آنها بهترین افراد برای اصلاح سیستم مالی ایالات متحده هستند.

هیلاری کلینتون تا کنون از انتشار متن این سخنرانی‌ها و همچنین ارائه توضیح در برخی موارد دیگر خودداری کرده و همین باعث شده جمهوریخواهان بگویند حزب دموکرات در طرح اتهامات اخیر علیه دونالد ترامپ دست دارد.

اخیرا صحبت‌های قدیمی ترامپ در رسانه‌های آمریکا منتشر شده که از تمایل خود به رابطه جنسی با زنان حرف زده و پس از آن چند زن او را به آزار جنسی متهم کرده‌اند. موضوعی که باعث شد او به شدت از رسانه‌ها انتقاد کند.

در برخی از ایمیل‌هایی که در ویکی‌لیکس منتشر شده، از ارتباط با برخی خبرنگاران و رسانه‌های مطرح آمریکا صحبت شده است؛ موضوعی که باعث شده ترامپ رسانه‌ها را متهم به همدستی با کمپین کلینتون کند.

جان پودستا رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون می‌گوید افشاگری‌‌های اخیر ویکی لیکس نتیجه نفوذ هکرهای مورد حمایت روسیه به سرویس ایمیل اوست؛ ضمن آن که برخی از این اسناد هم "دستکاری" شده‌اند.

شبکه خبری سی‌ ان‌ ان نیز روز جمعه به نقل از برخی مقام های آمریکایی که هویت آنها را فاش نکرد، گفت که شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می‌دهند روسیه مکاتبات مرتبط با انتخابات آمریکا را هک کرده و در اختیار ویکی‌لیکس قرار داده است.

به گزارش سی ان ان، یکی از این مقامات گفته است که شیوه افشاگری‌های اخیر ویکی‌لیکس درباره انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر در آمریکا نشان می‌دهد «مسکو یا این اطلاعات را فراهم کرده یا مستقیما مسئول درز آنهاست.»

دولت ایالات متحده روسیه را مسئول حملات سایبری اخیر علیه شبکه‌هایی کامپوتری آمریکا و به ویژه حزب دموکرات می‌داند و می‌گوید با هدف اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه انجام شده‌اند.

جولین آسانژ بنیانگزار ویکی‌لیکس به دلیل انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای که توسط ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا گردآوری شده بود، در آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG