لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۸

اوباما: ترامپ رأی بیاورد پیشرفت‌های هشت سال گذشته بر باد خواهد رفت


رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در سخنانی در گردهمایی حزب دموکرات در ایالت اوهایو هشدار داد اگر دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری رأی بیاورد، پیشرفت‌های ایالات متحده در طول هشت سال دولت او بر باد خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما که برای حمایت از هیلاری کلینتون هم‌حزبی و وزیر خارجه پیشین خود به کلیولند رفته است، در سخنانی از دموکرات‌های اوهایو خواست از همین امروز و با شرکت در انتخابات پیش از موعد مانع از چنین امری شوند.

وی که بالاترین مقام منتخب حزب دموکرات در آمریکاست، با بیان این که وضعیت زنان، اقلیت‌ها و گروه‌های دیگر در کشور بهتر از آن چیزی است که ترامپ می‌گوید، گفت نیازی نیست شما شوهر یا پدر باشید تا بفهمید رفتار او با زنان تا چه حد «نادرست» است.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که «مدنیت، ادب، نزاکت، صداقت، برابری، مهربانی و تمامی دستاوردهای هشت سال گذشته به رأی گذاشته می شود،» گفت این یعنی الان «خود دموکراسی» در معرض رأی مردم قرار گرفته است.

سخنرانی امروز آقای اوباما نیز بار دیگر با فریادهای تعدادی از طرفداران دونالد ترامپ متوقف شد، که با حضور در گردهمایی دموکرات ها شعارهایی علیه بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا و همسر هیلاری کلینتون سر داده و او را متهم به «تجاوز جنسی» کردند.

روز سه شنبه و در جریان سخنرانی اوباما در کارولینای شمالی نیز چند طرفدار جوان ترامپ تی‌شرت‌هایی بر تن داشتند که بر روی آنها نوشته بود «بیل کلینتون متجاوز است،» و برای لحظاتی سخنرانی را متوقف کردند. آقای اوباما با لبخند گفت ویژگی دموکراسی همین است.

به دنبال انتشار صحبت‌های یازده سال پیش دونالد ترامپ درباره تمایل او به برقراری رابطه جنسی با زنان و سپس اظهارات چند زن که او را متهم به تعرض یا آزار جنسی در سال‌های پیش کرده‌اند، نامزد جمهوریخواهان در روزهای اخیر تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

او و حامیانش در مقابل، بیل کلینتون همسر نامزد حزب رقیب را که هجده سال پیش در دوران ریاست جمهوری اش با اتهام رابطه جنسی خارج از عرف با یکی از کارکنان کاخ سفید روبرو بود و به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌ها علیه او تبدیل شد، هدف حمله قرار داده‌اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG