لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

حزب جمهوریخواه: نفوذ ترامپ بر برنامه های حزب تعیین کننده نخواهد بود


برخی پیشنهادات دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی مورد انتقاد قرار گرفته است.
برخی پیشنهادات دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در حالی که برخی از رهبران بازرگانی آمریکا نسبت به نفوذ دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده بر حزب ابراز نگرانی می کنند، یک مقام ارشد کمیته ملی این حزب گفته است که او برنامه و خط مشی حزب جمهوریخواه را تعیین نخواهد کرد.

به گزارش نشریه هیل، بن کی مدیر اجرایی کمیته، در جلسه ای خصوصی با بیان این که "ترامپ به عنوان نامزد احتمالی تا حدودی نفوذ خواهد داشت، اما تعیین کننده نخواهد بود، گفت که برنامه حزب برخی از مواضع بحث انگیزتری را که او برگزیده است، شامل نخواهد شد.

در گزارش به نقل از یک منبع آگاه که در این جلسه حضور داشت، نقل می شود که بن کی این مواضع را روشن نساخت، اما تاکید کرد حزب جمهوریخواه هنگام تدوین برنامه خود در کنوانسیون ملی در ماه ژانویه می تواند فاصله خود را از عقاید ترامپ حفظ کند.

سخنگوی کمتیه در پاسخ به پرسش های نشریه هیل که از طریق ایمیل ارسال شده بود، گفت که برنامه توسط نمایندگانی که رای دهندگان و فعالان جمهوریخواه انتخاب کرده اند تدوین و تصویب خواهد شد.

شرکت های آمریکایی از برخی از مواضعی که ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده است ابراز نگرانی کرده اند، به ویژه قول هایی که برای ساخت دیواری در مرز مکزیک و اخراج میلیون ها مهاجر غیرقانونی داده است.

پیشنهاد دونالد ترامپ برای اعمال محدودیت بر ورود مسلمانان به داخل ایالات متحده نیز انتقادهایی را موجب شده است.

در جلسه خصوصی روز سه شنبه نمایندگان تعدادی از شرکت ها و اتحادیه های تجارتی بزرگ، از جمله جنرال موتورز و مایکروسافت، حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG