لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۱

بیانیه مشترک ترامپ و رایان پس از ملاقات؛ رایان از تایید ترامپ خودداری کرد


پل رایان، یار انتخاباتی میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل بود که از منتقدان جدی دونالد ترامپ محسوب می شود.
پل رایان، یار انتخاباتی میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل بود که از منتقدان جدی دونالد ترامپ محسوب می شود.

پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری روز پنجشنبه با یکدیگر ملاقات کردند و قول دادند برای شکست دادن هیلاری کلینتون در انتخابات ۸ نوامبر باهم کار کنند. با این حال، پل رایان بار دیگر حاضر نشد ترامپ را رسما تائید کند.

پل رایان، یار انتخاباتی میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیشین بود که از منتقدان جدی دونالد ترامپ محسوب می شود.

پل رایان و دونالد ترامپ در بیانیه کوتاهی پس از ملاقات خود گفتند "آمریکا نمی تواند چهار سال دیگر کاخ سفید اوباما را، که هیلاری کلینتون معرف آن است، تاب بیاورد. به این دلیل مهم است جمهوریخواهان پیرامون اصول مشترک ما متحد شوند، و آنچه را می توانیم برای پیروزی در پاییز انجام دهیم."

رایان و ترامپ همچنین گفتند آنها در اختلافاتشان صادق هستند و دیدارهای بیشتری صورت خواهد گرفت.

رئیس کمیته حزب جمهوریخواه که در جلسه حضور داشت در پیامی در توئیتر، ملاقات آنها را "عالی و گامی مثبت به سوی وحدت حزب توصیف کرد."

پل رایان همچنین روز پنجشنبه گفت حاضر است ریاست کنوانسیون جمهوریخواهان را بر عهده بگیرد. در این کنوانسیون نامزد حزب معرفی می شود.

مخالفان و موافقان ترامپ با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل ساختمانی که دیدار این دو در آن صورت گرفت جمع شده بودند.

رهبران حزب معمولا مشتاق هستند برای متحد ساختن نیروها در انتخابات عمومی در اطراف نامزد ریاست جمهوری جمع شوند. اما به گزارش رویترز، رایان، به دلیل نگرانی از لحن تند و عقاید سیاسی ترامپ، از جمله در برخورد با مهاجران، که با دکترین حزب جمهوریخواه به شدت مغایر است، تاکنون حاضر نشده است او را تائید کند.

ترامپ هفته پیش پس از آن که رقیبان باقی مانده اش، تد کروز سناتور تگزاس، و جان کیسیک فرماندار اوهایو از رقابت ها کنار رفتند، به کسب عنوان نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ماه نوامبر بسیار نزدیک شده است.

هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات، احتمالا رقیب ترامپ خواهد بود. شش ماه پیش از رای گیری در ۸ نوامبر، نظر سنجی ها نشان می هد کلینتون حدود شش درصد بر ترامپ برتری دارد.

ترامپ و رایان پیش پیش از دیدار، هر دو با لحنی آشتی جویانه درباره یکدیگر حرف زدند. ترامپ روز چهارشنبه در شبکه خبری فاکس نیوز گفت احترام زیادی برای رایان قائل است.

رایان به خبرنگاران گفت می خواهد ترامپ را بشناسد، و افزود "ما از جناح های مختلف حزب هستیم. هدف این است که جناح ها در اطراف اصول مشترک متحد شوند." رایان پیشتر گفته بود شناخت زیادی از دونالد ترامپ ندارد.

ترامپ روز پنجشنبه همچنین با گروه بزرگتری از رهبران جمهوریخواه در مجلس نمایندگان و در سنا ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG