لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۱

ترامپ می گوید از متمم دوم قانون اساسی آمریکا حفاظت می کند


دونلد ترامپ داوطلب کاندیداتوری جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا، به مالکان اسلحه اطمینان داده است که اگر انتخاب شود از حق قانونی برای داشتن اسلحه حفاظت خواهد کرد.

به گزارش رویترز، ترامپ که تقریبا بطور مسلم نامزدی حزب جمهوریخواه را احراز خواهد کرد، روز جمعه تائید انجمن ملی اسلحه، لابی سیاسی قدرتمندی که ادعا می کند چهار میلیون عضو دارد را به دست آورد، و در سخنانی در کنوانسیون ملی این انجمن در لوئیزویل کنتاکی، هیلاری کلینتون کاندیدای پیشگام دمکرات ها را متهم ساخت که می خواهد متمم دوم قانون اساسی را فسخ کند و حق مردم برای حمل اسلحه را ضعیف سازد.

گفته های ترامپ دور از انتظار نبود، اما می تواند موقعیت او را در میان محافظه کارانی که حفاظت از متمم دوم را ارجحیتی بالا می بینند تقویت کند.

ترامپ همچنین گفت مقررات ممنوعیت اسلحه را که در برخی مناطق به اجرا گذاشته شده است لغو خواهد کرد و اظهار داشت تیراندازی در یک مرکز استخدام سرباز در چاتانوگا در ایالت تنسی، در ۲۰۱۵ که به مرگ چهار تکاور دریایی آمریکا منجر شد، در یک ناحیه اسلحه ممنوع صورت گرفت.

او گفت "متمم دوم قانون اساسی در نوامبر به رای گذاشته می شود. تنها راه نجات آن رای دادن به کسی است که شما می شناسید: دونالد ترامپ."

هایا هریس، مشاور سیاسی ارشد کمپین کلینتون گفت ترامپ دروغ می گوید و "تئوری های توطئه" او را محکوم کرد. او گفت کلینتون معتقد است "گام های معقولی هست که ما می توانیم در سطح فدرال برداریم تا تفنگ از دست بزهکاران دور بماند"، در همین حال از متمم دوم حفاظت شود.

کلینتون گفته است لابی تفنگ را هدف خواهد گرفت و اقدامات مربوط به کنترل اسلحه را توسعه خواهد داد.

رویترز می گوید سخنان میلیاردر نیویورک گام دیگری در کوشش برای جلب شمار بیشتری از محافظه کاران به کاندیدایی اوست. پیشتر، ترامپ فهرستی از ۱۱ نامزد بالقوه دادگاه عالی را که قضات محافظه کار هستند، منتشر کرد.

XS
SM
MD
LG