لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

رایزنی‌ جمهوریخواهان کنگره با ترامپ برای اتحاد حزبی در انتخابات نوامبر


دونالد ترامپ قرار است با اعضای جمهوریخواه کنگره، که در مورد نامزدی او ابراز تردید یا مخالفت کرده‌اند، گفت‌وگو کند.
دونالد ترامپ قرار است با اعضای جمهوریخواه کنگره، که در مورد نامزدی او ابراز تردید یا مخالفت کرده‌اند، گفت‌وگو کند.

چهره‌های کلیدی و مطرح حزب جمهوریخواه در کنگره آمریکا در ارتباط با چشم انداز دونالد ترامپ داوطلب پیشتاز رقابت‌های درون حزبی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده ابراز خوشبینی کردند و در مورد معطوف کردن انرژی حزب به سوی شکست دادن هیلاری کلینتون داوطلب پیشتاز حزب دمکرات واکنش نشان دادند.

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهورخواه سنا روز سه شنبه به خبرنگاران گفت "من به درخواست خودش این هفته با (آقای ترامپ) ملاقات خواهم داشت. به تصور من بیشتر اعضا معتقدند که او به روش قدیمی نامزدی را کسب کرده و بیش از هر کسی رای آورده و ما به خواست رای دهندگان انتخابات مقدماتی احترام می‌گذاریم و در ملاقاتمان در مورد راه آینده صحبت می‌کنیم."

وی با بیان این که آقای ترامپ به هیلاری کلینتون ترجیح دارد، گفت "این کشور نیاز دارد که بار دیگر پیش برود. و ما می‌دانیم که هیلاری کلینتون تکرار چهار سال دیگر از دوره باراک اوباما است؛ و به نظر من این برای اتحاد جمهوریخواهان در سراسر کشور کافی است."

دونالد ترامپ قرار است روز پنجشنبه با پل رایان رئیس مجلس نمایندگان و دیگر اعضای جمهوریخواه کنگره از هر دو مجلس نمایندگان و سنا، که پیشتر در مورد نامزدی نهایی این سرمایه دار جنجالی در انتخابات آینده ابراز تردید یا مخالفت کرده‌اند، دیدار و گفت‌وگو کند.

پل رایان که اخیرا گفته است هنوز آماده حمایت از آقای ترامپ نیست، روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه وال استریت جورنال گفت "ما می‌خواهیم با هم صحبت کنیم که چگونه می‌توانیم حزب جمهوریخواه را متحد کنیم تا در نوامبر آینده با قدرت کامل حاضر باشیم. تظاهر به اتحاد، نیرویی واقعی نخواهد بود. بنابراین من در انتظار این ملاقات هستم."

XS
SM
MD
LG