لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۲

مخالفت رای دهندگان نیوجرسی با انتخاب کریستی بعنون یار انتخاباتی ترامپ


نتایج یک نظر سنجی که روز چهارشنبه منتشر شد حاکی است اکثریت عظیمی از رای دهندگان در نیوجرسی نمی خواهند کریس کریستی، فرماندار این ایالت، یار انتخاباتی دونالد ترامپ باشد.

ترامپ گفته است پیش از کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه در ماه ژوئیه، یار انتخاباتی خود را معرفی نخواهد کرد، اما اشاره کرده است احتمالا سیاستمداری را که بتواند با کنگره کار کند، انتخاب خواهد کرد. ولی نظرسنجی که توسط دانشگاه کوئینیپیاک انجام گرفته نشان می دهد ۷۲ درصد رای دهندگان در ایالت نیوجرسی با برگزیدن کریستی به عنوان معاون رئیس جمهوری مخالف هستند. حتی جمهوریخواهان – ۶۴ درصد – با ترکیب ترامپ – کریستی مخالفند.

معاون بخش نظرسنجی دانشگاه در بیانیه ای گفت "شعار کریستی برای ریاست جمهوری، تا آنجا که به رای دهندگان محلی مربوط می شود، موفق عمل نکرد، و کریستی برای معاونت ریاست جمهوری نیز چنین است."

نشریه پولیتیکو می گوید نظر سنجی همچنین حاکی است میزان محبوبیت کریستی از همیشه پائین تر است. ۶۶ درصد رای دهندگان نیوجرسی گفتند شیوه کار او به عنوان فرماندار را تایید نمی کنند. جمهوریخواهان ( ۵۹ درصد) تنها گروهی هستند که او را تایید می کنند. دمکرات های ( ۸۶ درصد) و رای دهندگان مستقل ( ۶۶ درصد) مخالفت خود را با کریستی ابراز داشتند.

XS
SM
MD
LG