لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۴

کلینتون در فلوریدا از ترامپ پیش افتاد


هیلاری کلینتون که در پی شرکت در مناظره با دونالد ترامپ، در ایالت فلوریدا از رقیب جمهوریخواه خود پیش افتاده است، در گردهمایی‌های انتخاباتی در این ایالت شرکت کرد.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه نهم مهر در دو میتینگ انتخاباتی در جنوب شرقی فلوریدا شرکت کرد.

تا پیش از اولین مناظره رقبای دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در روز دوشنبه، ساکنان ایالت فلوریدا در کل تمایل بیشتری به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه نشان می‌دادند، اما بر اساس نظر سنجی میسون دیکسون هم اکنون خانم کلینتون در آن ایالت چهار درصد پیش افتاده است.

در همین حال، اقدام آقای ترامپ در سحرگاه روز پنجشنبه در ارسال چند توئیت در مورد آلیسیا ماچادو، یکی از برندگان سابق مسابقه ملکه زیبائی ، هنوز در راس خبرهاست.

دونالد ترامپ بین ساعت سه تا پنج بامداد پنجشنبه چند توئیت در مورد آلیسیا ماچادو، یکی از ملکه های زیبائی در دو دهه پیش، و همچنین پیروز شدنش در مناظره اول با هیلاری کلینتون فرستاد.

هجده سال پیش، آقای ترامپ آشکارا خانم ماچادو را به اضافه وزن متهم کرده بود، و خانم کلینتون نیز با ذکر این مورد، آن را نمونه‌ای از منش و کردار آقای ترامپ در مورد خانم‌ها و نشانه نبود تعادل روانی در او دانست.

هیلاری کلینتون، در پیامی در توئیتر در این مورد نوشت: «آخر چه کسی ساعت سه صبح بلند می‌شود و با ارسال توئیت به یک ملکه زیبائی سابق حمله می کند؟»

اما آقای ترامپ این انتقاد را رد کرد و گفت که رئیس جمهوری ساعت کار ندارد و ارسال توئیت در سه بامداد به معنی هوشیار بودن او در آن ساعت است.

سی و هفت روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ پخش اولین آگهی تلویزیونی سراسری خود را آغاز کرده است. موضوع این آگهی حمایت از زن و خانواده است و ایوانکا، دختر آقای ترامپ نیز در آن شرکت دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG