لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

واکنش ها به مناظره؛ از حمایت روزنامه جمهوریخواه از کلینتون تا واکنش دختر شایسته جهان به ترامپ


حمایت بی‌سابقه روزنامه جمهوری‌خواه از نامزد دموکرات

در اقدامی بی سابقه روزنامه «آریزونا رپابلیک» از یک نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد. این نشریه که در ۱۲۶ سال گذشته همواره از کاندیداهای جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کرد، اعلام کرده است در انتخابات امسال از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات حمایت می کند.

آریزونا رپابلیک که نامش ابتدا «آریزونا رپابلکین» بود، گفته است دونالد ترامپ از نظر شخصیتی «نقایص عمیقی» دارد. تیم سردبیری بزرگترین روزنامهایالت آریزونا همچنین گفته است که هیلاری کلینتون تنها گزینه‌ای است که می تواند ایالات متحده را به سمت جلو پیش‌ ببرد.

دختر شایسته جهان به سخنان ترامپ واکنش نشان داد

آلیسیا ماچادو که برنده رقابت‌های "دختر شایسته جهان" ترامپ در سال ۱۹۹۶ شد، روز سه شنبه به توهین های دونالد ترامپ نسبت به خود پاسخ داد. ماچادو که نماینده ونزوئلا در آن رقابت ها بود، به شبکه سی.ان.ان گفت: «ترامپ به من گفت "خانم پیگی" (شخصیتی عروسکی)، من می دانم که من برایش چه چیزی باقی گذاشتم و خود او هم می داند. او واقعا پرخاشگر بود. واقعا بی ادب بود. او فرد بدی با من بود.»

ترامپ در مورد افزایش وزن آلیسیا ماچادو، او را «خانم پیگی» و «خانم خانه دار» توصیف کرده بود. آلیسیا ماچادو گفت ترامپ را «خیلی خوب» می شناسد و او را همان فردی می‌بیند که ۲۰ سال پیش ملاقات کرده بود.

در مناظره دوشنبه شب ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات به آلیسیا ماچادو اشاره کرد تا به رای دهندگان به ویژه زنان بگوید دونالد ترامپ با زنان رفتار مناسبی نداشته است.

خودداری فرماندار سابق ورمونت برای عذرخواهی از ترامپ

هاوارد دین، فرماندار سابق ایالت ورمونت که به نوعی گفته بود دونالد ترامپ ممکن است کوکائین مصرف کند، از عذرخواهی کردن سر باز می زند. هاوارد دین در توییتر این موضوع را گفته بود

اما به نوشته پلوتیکو، هاوارد دین روز سه شنبه گفت که ویژگی های شخصیتی نامزد جمهوری خواهان که به گفته او «بزرگ نمایی» و «هذیان» گفتن است، ویژگی های یک مصرف کننده کوکائین است. او با این حال تایید کرد که بعید می داند دونالد ترامپ واقعا کوکائین مصرف کرده باشد.

XS
SM
MD
LG