لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۶

كارشناس مناظره‌های انتخاباتی: ترامپ را دست کم نگیرید


در پی برگزاری نخستین مناظره دونالد ترامپ و هیلاری کلیتنون، یک کارشناس مناظره‌های انتخاباتی عملکرد هر یک از نامزدها را در مقاطعی از مناظره قوی و موفق ارزیابی کرد.

آرون کال، كارشناس مناظره‌های انتخاباتی در دانشگاه ميشيگان و نویسنده کتاب مناظره با دونالد، روز سه شنبه ششم مهر به صدای آمریکا گفت که دونالد ترامپ در مناظره شب قبل در مواردی بسیار قدرتمند عمل کرد.

او گفت: «ترامپ سعی کرد با رای دهندگان ارتباط برقرار کند. او به ویژه در مورد وضعیت اقتصادی در مناطقی مثل میشیگان و در مورد تجارت آزاد بسیار قوی بود. خلق و خوی او هم مثل مبارزات مقدماتی بود، چیزی که من دوست داشتم.»

آقای کال اضافه کرد: «کلینتون اما در مورد موضع خود در جنگ عراق وضعیت دشواری داشت اما در مواردی هم خیلی قدرتمند عمل کرد مثل وقتی که به موضع منفی ترامپ در مورد زنان انتقاد وارد کرد.»

به اعتقاد او پیش بینی سرانجام رقابت ها بر اساس مناظره اول ممکن نیست. این کارشناس به عنوان نمونه به مناظره‌های میت رامنی و باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد که به گفته او میت رامنی در دور نخست بهتر از آقای اوباما عمل کرد اما در مناظره بعدی رئیس جمهوری آمریکا جبران کرد و عملکرد چشمگیری داشت.

آرون کال درباره ادامه مبارزات انتخاباتی گفت: «نخستین مناظره نمی‌تواند شایستگی ترامپ را کاملا زیر سوال ببرد. مناظره بعدی در تالار شهر برگزار شده و می شود در آن با رای دهندگان ارتباط برقرار کرد و همدلی نشان داد. بنا براین در دو نوبت بعدی ترامپ باید زیاد تمرین کند تا در مقابل کلینتون بایستد.»

این کارشناس اعتقاد دارد که نباید ترامپ را دست کم گرفت چرا که هر لحظه ممکن است برگردد. به اعتقاد آقای کال، مناظره دوشنبه شب سرآغازی برای دو مناظره بعدی بود.

XS
SM
MD
LG