لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

چهار روز مانده به مجمع ملی جمهوریخواهان؛ ترامپ "یار انتخاباتی" را معرفی می کند


از مایک پنس، کریس کریستی و نوت گینگریج به عنوان نامزدهای احتمالی معاونی ترامپ یاد می شود.
از مایک پنس، کریس کریستی و نوت گینگریج به عنوان نامزدهای احتمالی معاونی ترامپ یاد می شود.

در جدیدترین تحولات عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، نامزد مفروض جمهوریخواهان روز جمعه رسما معاون خود را برای ورود کاخ سفید اعلام می کند.

چهار روز به برگزاری کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه که طی آن نامزد این حزب برای ورود به انتخابات سراسری معرفی می شود، باقی مانده است.

آقای ترامپ، نامزد جنجالی این حزب اعلام کرده که فردا معاون خود را برای ورود به کاخ سفید اعلام خواهد کرد.

وی گفت: " فهرست نهایی شامل نام سه الی چهار نفر است. ولی من عملا روی دو نام متمرکز هستم."

مایک پنس فرماندار ایالت ایندیانا، کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی و یکی از رقبای پیشین آقای ترامپ در مسیر راهیابی به کاخ سفید و نیوت گینگریچ، رییس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا افرادی هستند که از آنها به عنوان راهیافتگان به فهرست نهایی آقای ترامپ نام برده می شود.

بنا به گفته پلیس شهر کلیولند که از بیست و هشتم تا آخر تیرماه میزبان این کنوانسیون است، حدود ۵۰هزار نفر با هدف حضور و پوشش این نشست به این شهر سرازیر خواهند شد.

مقامات امنیتی این شهر، در سایه حوادث شهر دالاس در تگزاس و دیگر حملات احتمالی، سطح حفاظتی این شهر را شدیدا افزایش داده اند.

آقای ترامپ در انواع موضعگیری های جنجالی اش اعلام کرده بود که در صورت ورود به کاخ سفید اجازه استفاده از روش خفگی مصنوعی، واتر بردنیگ برای بازجویی از تروریستها را صادر خواهد کرد.

روز گذشته رییس سازمان سیا، که منصوب رییس جمهوری است، اعلام کرد که اگر رییس جمهور آینده از او خواستار اجرای چنین تکنیکی شود، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

روز گذشته شاخص بورس نیویورک در حالیکه اوایل صبح رشد کرد اما سپس رو به افول گذارد.

به گفته گربر کاواساکی؛ کارشناس بورس، این مساله دو دلیل دارد، یکی ناشی از معادلات بازار و دیگری مربوط به نامزد ریاست جمهوری ترامپ است.

وی گفت: "به نظرم با نزدیک شدن انتخابات، شاخص بازار با دشواری بیشتری رشد می کند، و این وضعیت تا زمانی که بازار از عدم انتخابات ترامپ مطمئن شود، ادامه می یابد."

موضع گیری کلینتون درباره مشکل تبعیض نژادی

از سوی دیگر، خانم کلینتون، نامزد مفروض انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات گفت که کشورش به مشکل تبعیض نژادی مبتلاست و برای اجرای آن باید اصلاحات در سیستم قضایی صورت گیرد.

وی اذعان کرد که برخی از سخنرانیهایش به حل مشکلات موجود کمک نکرده است.

کلینتون گفت: "من نمی توانم دربرابر شما بایستم و ادعا کنم که سخنانم و اقداماتم برخی اوقات به شکاف حزبی در کشور منجر نشده است و این مساله از پیشرفت کشور ممانعت به عمل آورده است. بنابراین اذعان دارم که باید کار بهتری انجام دهم."

کنوانسیون ملی حزب دموکرات از چهارم تا هفتم مرداد ماه در شهر فیلادلفیا ایالت پنسلوانیا برگزار می شود.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG