لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۷

نظرسنجی جدید: محبوبیت کلینتون از ترامپ بیشتر شده است


بر اساس یک نظرسنجی جدید، هیلاری کلینتون نامزد محرز حزب دموکرات برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا فاصله خود را با دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه از نظر میزان محبوبیت افزایش داده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، که خبرگزاری رویترز و شرکت تحقیقاتی ایپسوس انجام داده اند، فاصله هیلاری کلینتون با دونالد ترامپ از ۱۰ واحد درصد در هفته گذشته، به حدود ۱۳ درصد افزایش یافته است.

این نظرسنجی که بین تاریخ ۸ ژوئیه تا ۱۲ ژوئیه صورت گرفته، نشان می دهد ۴۶ درصد رای دهندگان احتمالی از کلینتون حمایت می کنند، در حالی که ۳۳ درصد از ترامپ حمایت می کنند. ۲۱ درصد رای دهندگان احتمالی هم از هیچکدام از آنها حمایت نمی کنند.

نظر جوانان درباره دو نامزد اصلی انتخابات

در همین حال یک نظرسنجی دیگر نیز نشان می دهد که در بین بزرگسالان جوان، به ویژه جوانانی که سفیدپوست نیستند، دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون هیچکدام محبوب نیستند و تقریبا دو سوم آمریکایی های بین ۱۸ تا ۳۰ ساله، معتقدند آقای ترامپ، نژادپرست است.

نتایج این نظرسنجی، که "جن فوروارد" انجام داده، نشان می دهد که تنها ۱۹ درصد جوانان نظر مساعدی به دونالد ترامپ دارند و ۷۵ درصد جوانان چنین نظری ندارند. تنها ۶ درصد نوجوانان سیاهپوست، ۱۰ درصد جوانان لاتین تبار، و ۱۲ درصد جوانان آمریکایی آسیایی تبار و ۲۷ درصد جوانان سفیدپوست، نظر مساعدی به ترامپ دارند.

وضعیت هیلاری کلینتون در نظرسنجی "جن فوروارد" در مقایسه با رقیب جمهوریخواهش بهتر است.

جن فوروارد در اصل تحقیقی است که "پروژه جوانان سیاهپوست" در دانشگاه شیکاگو با یک مرکز وابسته به خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام داده و این نخستین نظرسنجی در نوع خود است که نظر جوانان غیرسفیدپوست را ارزیابی می کند.

دونالد ترامپ به خاطر مخالفت با توافق های تجاری بین المللی و اظهاراتش درباره مهاجران مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال انتظار می رود در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه که هفته آینده برگزار می شود، رسما به عنوان نامزد نهایی این حزب معرفی شود.

XS
SM
MD
LG