لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

حمایت رسمی باراک اوباما از نامزدی هیلاری کلینتون برای انتخابات نوامبر


اعلام حمایت رسمی باراک اوباما از نامزدی هیلاری کلینتون برای انتخابات نوامبر، ساعاتی پس از ملاقات او با برنی سندرز صورت گرفت.
اعلام حمایت رسمی باراک اوباما از نامزدی هیلاری کلینتون برای انتخابات نوامبر، ساعاتی پس از ملاقات او با برنی سندرز صورت گرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه بطور رسمی از هیلاری کلینتون نامزد احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در آبان ماه آینده حمایت کرد.

باراک اوباما که خود از حزب دموکرات است، با بیان این که "من با او هستم،" گفت: "فکر نمی کنم تاکنون کسی با چنین صلاحیتی برای احراز این پست، وجود داشته است."

بعد از برگزاری انتخابات مقدماتی در کالیفرنیا و پنج ایالت دیگر در روز سه شنبه، هیلاری کلینتون توانست حد نصاب حمایت ۲۳۸۳ نماینده انتخاباتی و نمایندگان ویژه حزب دموکرات را کسب کند.

اعلام حمایت رسمی باراک اوباما از وزیر خارجه پیشین دولت اول خود، تنها ساعاتی پس از ملاقات او با برنی سندرز، دیگر داوطلب نامزدی انتخابات از حزب دموکرات در صبح روز پنجشنبه صورت گرفت.

برنی سندرز که هنوز از رقابت های مقدماتی حزب دموکرات کناره گیری نکرده است، پس از ملاقات با رئیس جمهوری گفت که برای شکست نامزد جمهوریخواهان هر آنچه از دستش برآید را انجام خواهد داد.

سناتور ایالت ورمانت پس از این دیدار در کاخ سفید، در یک نشست خبری ریاست جمهوری دونالد ترامپ را یک "فاجعه" خواند و گفت غیرقابل باور است که نامزد حزب جمهوریخواه کار خود را بر مبنای "تبعیض" آغاز کند.

دونالد ترامپ تنها داوطلب باقی‌مانده در رقابت‌های مقدماتی حزب جمهوریخواه، دو هفته پیش موفق شد حمایت نمایندگان حزبی لازم برای کسب نامزدی نهایی جمهوریخواهان در انتخابات اصلی هشتم نوامبر را کسب کند.

آقای سندرز در ادامه با بیان این که تا پایان رقابت های مقدماتی حزب دموکرات به فعالیت خود ادامه خواهد داد، تاکید کرد که برای شکست دادن نامزد جمهوریخواهان با هیلاری کلینتون همکاری خواهد کرد.

رقابت‌های مقدماتی تا چهاردهم ژوئن ادامه دارد و پس از آن نامزدهای نهایی دو حزب عمده در کنوانسیون یا مجمع ملی خود به طور رسمی معرفی می‌شوند. کنوانسیون حزب جمهوریخواه از ۱۸ تا ۲۱ ژوئیه و کنوانسیون حزب دموکرات ۲۵ تا ۲۸ ژوئیه برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG