لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

آخرین سه شنبه بزرگ انتخابات؛ تماس اوباما با سندرز و کلینتون، تبریک به هیلاری


برنی سندرز و هیلاری کلینتون در یکی از مناظره های پیشین انتخاباتی
برنی سندرز و هیلاری کلینتون در یکی از مناظره های پیشین انتخاباتی

آخرین سه شنبه بزرگ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه در حالی در شش ایالت برگزار شد که هیلاری کلینتون با پیروزی در چند ایالت دیگر نامزدی خود در حزب دموکرات را قطعی کرد.

گزارش کامل از سه شنبه بزرگ چهارم را اینجا پی بگیرید:
هیلاری کلینتون نامزد احتمالی دموکرات‌ها شد؛ "نقطه عطف" در تاریخ آمریکا

آخرین خبرهای سه شنبه بزرگ (این گزارش به روز نمی شود):

۸:۳۵صبح (به وقت تهران) - آسوشیتدپرس اعلام کرد اوباما در تماس با کلینتون پیروزی او برای کسب حدنصاب لازم برای نامزدی حزب دموکرات را تبریک خواهد گفت.

۸:۳۳صبح (به وقت تهران) - هیلاری کلینتون می گوید قرار بود اوباما با او تماس بگیرد اما قرار است تا ساعتی دیگر با او تماس بگیرد.

۸:۲۷صبح (به وقت تهران) - رئیس جمهوری آمریکا با نامزدهای دموکرات صحبت خواهد کرد. سی ان ان می گوید باراک اوباما به هیلاری کلینتون تبریک خواهد گفت و از سندرز تقدیر می کند. قرار است سندرز روز پنجشنبه با اوباما دیدار کند. پیشتر گفته شد اوباما از سندرز خواسته برای اتحاد حزب دموکرات کناره گیری کند.

۸:۲۲صبح (به وقت تهران) - آسوشیتدپرس اعلام کرد هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی داکوتای جنوبی پیروز شده است. این ایالت ۲۰ نماینده انتخاباتی داشت.

۸:۱۹صبح (به وقت تهران) - شمارش ۲۷ درصد آرای کالیفرنیا نشان می دهد با ۳۳۵ هزار رای بیشتر، کلینتون ۶۲ به ۳۶ درصد از برنی سندرز پیش است.

۸:۰۸صبح (به وقت تهران) - ۹۹درصد آرای داکوتای جنوبی شمارش شده و کلینتون ۵۱ و سندرز ۴۸ درصد آرا را کسب کرده اند.

۸:۰۲صبح (به وقت تهران) - شمارش ۱۳ درصد آرای انتخابات مقدماتی کالیفرنیا نشان می دهد که کلینتون ۶۱ و سندرز ۳۶ درصد آرا را کسب کرده اند.

۷:۵۸صبح (به وقت تهران) - قرار است برنی سندرز در جمع حامیان اش سخنرانی کند. با توجه به پیروزی های سه شنبه شب هیلاری کلینتون آیا او کنارگیری می کند یا انتخابات مقدماتی را تا هفته آینده در واشنگتن ادامه می دهد؟

۷:۵۴صبح (به وقت تهران) - سی ان ان خبر نیویورک تایمز مبنی بر ترخیص کارکنان ستاد انتخاباتی برنی سندرز را تایید کرد. گفته شده بیش از نیمی از کارکنان کارزار انتخاباتی سندرز مرخص می شوند. پیشتر نامزدهای جمهوریخواه قبل از کناره گیری، تعداد کارکنان کارزار شان ترخیص می کردند. هنوز قطعی معلوم نیست سندرز کناره گیری می کند یا خیر؟

۷:۵۱صبح (به وقت تهران) - چون ترامپ رقیبی ندارد، پیروز انتخابات مقدماتی در ایالت کالیفرنیا اعلام شد. مجموع نماینده های انتخاباتی ترامپ به عدد ۱۳۶۱ رسید که حد نصاب برای نامزدی حزب جمهوریخواه ۱۲۳۷ است.

۷:۴۰صبح (به وقت تهران) - شمارش یک درصد آرای کالیفرنیا نشان می دهد کلینتون ۶۱ و سندرز ۳۷ درصد آرای شمارش شده را کسب کرده اند. هنوز برای جمع بندی آرای این ایالت زود است.

رای دهندگان در کالیفرنیا
رای دهندگان در کالیفرنیا

۷:۳۳صبح (به وقت تهران) - شمارش ۹۷ درصد آرای ایالت داکوتای جنوبی نشان می دهد کلینتون ۵۱ و سندرز ۴۸ درصد آرا را دارند. پیش بینی شده بود سندرز در این انتخابات پیروز شود.

۷:۲۷صبح (به وقت تهران) - شمارش ۳۲ درصد آرای ایالت مونتانا نشان می دهد کلینتون ۴۸ و سندرز ۴۶ درصد آرا را کسب کرده اند. مونتانا ۲۱ نماینده انتخاباتی دارد.

۷:۲۱صبح (به وقت تهران) - چند دقیقه دیگر رای گیری در ایالت کالیفرنیا نیز به پایان می رسد.

۷:۱۷صبح (به وقت تهران) - با پایان سخنرانی هیلاری کلینتون، چلسی دخترش و بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا او را در آغوش گرفتند. خانم کلینتون بعد از سخنرانی با صدها نفر از حامیان و اعضای ستادش خوش و بش می کند.

هیلاری و بیل کلینتون
هیلاری و بیل کلینتون

۷:۱۲صبح (به وقت تهران) - وزیر خارجه سابق آمریکا در حالی اولین زن نامزد اصلی انتخابات آمریکا شده که در پایان سخنانش به حامیانش گفت هنوز کار تمام نشده و برای شکست ترامپ باید متحد شد.

۷:۰۷صبح (به وقت تهران) - کلینتون افزود: ما قوی تر خواهیم بود اگر به متحدان مان در جهان همکاری کنیم و به آنها احترام کنیم. اشاره او به انتقادات ترامپ از متحدان آمریکاست. ترامپ پیشتر گفته بود آمریکا نباید به متحدانش کمک کند اگر آنها هزینه های آمریکا را تامین نمی کنند.

۷:۰۶صبح (به وقت تهران) - کلینتون گفت: با حرف های اختلاف برانگیز ترامپ ما بزرگ نمی شویم. ما با احترام به ارزش های انسانی که آمریکا را ساخته اند بزرگ می شویم.

۷:۰۳صبح (به وقت تهران) - کلینتون با انتقاد از ترامپ گفت او در قامت ریاست جمهوری آمریکا نیست. می گوید می خواهد آمریکا را دوباره بزرگ کند اما بعد نمک روی زخم ها می پاشد. او به یک قاضی آمریکایی می گوید چون خاندان او مکزیکی هستند، پس عادل نیست.

۷:۰۱صبح (به وقت تهران) - کلینتون در کنایه ای مستقیم به ترامپ گفت ما به عنوان دموکرات معتقدیم که پل بهتر از دیوار است. او اشاره به جمله ترامپ دارد که پیشتر گفته بود برای جلوگیری از ورود مهاجران، می خواهد بین آمریکا و مکزیک دیوار بکشد.

هیلاری کلینتون
هیلاری کلینتون

۷:۰۰صبح (به وقت تهران) - خانم کلینتون از رقیبش برنی سندرز تقدیر کرد و گفت او سالها به مردم خدمت کرده و در این انتخابات توانست عده زیادی را از جمله جوانان به خود جلب کند.

۶:۵۸صبح (به وقت تهران) - کلینتون به حامیانش گفت من قول می دهم که در صورت ریاست جمهوری از حقوق همه شما دفاع کنم.

۶:۵۶صبح (به وقت تهران) - کلینتون می گوید پیروزی امشب او به یک نفر تعلق ندارد بلکه برای همه زنان و مردانی است که برای حقوق برابر تلاش کردند.

۶:۵۳صبح (به وقت تهران) - هیلاری کلینتون برای سخنرانی حاضر شد. پنج دقیقه تمام حامیانش او را تشویق کردند.

۶:۴۸صبح (به وقت تهران) - کلیپی از هیلاری کلینتون در ستاد انتخاباتی او در بروکلین نیویورک پخش شد. به نظر می رسد بعد از این کلیپ برای سخنرانی بیاید.

۶:۴۱صبح (به وقت تهران) - هیلاری کلینتون این عکس را روی توئیتر خود منتشر کرد که او را در حال تمرین سخنرانی نشان می دهد. نوشته است: "آماده"

۶:۳۵صبح (به وقت تهران) - رای گیری در ایالت مونتانا از ایالت های شمال غربی آمریکا هم به پایان رسید.

۶:۲۹صبح (به وقت تهران) - نیویورک تایمز گزارش داد سندرز قرار است تعداد زیادی از کارمندان کارزار انتخاباتی اش را مرخص کند.

۶:۲۴صبح (به وقت تهران) - شمارش ۳۸ درصد آرای نیومکزیکو نشان می دهد کلینتون ۵۳ و سندرز ۴۶ درصد آرا را کسب کرده اند.

انتخابات امروز.
انتخابات امروز.

۶:۱۹صبح (به وقت تهران) - پیروزی سندرز در ایالت داکوتای شمالی کمک چندانی به او نکرده است. تعداد کل "نماینده انتخاباتی" کلینتون ۲۴۳۹ در مقابل ۱۶۱۶ سندرز است. کلینتون برای پیروزی ۲۳۸۳ نماینده انتخاباتی نیاز داشت.

۶:۱۶صبح (به وقت تهران) - شمارش ۴۸ درصد آرای ایالت داکوتای جنوبی نشان می دهد کلینتون ۵۳ و سندرز ۴۶ درصد آرا را کسب کرده اند.

۶:۱۱صبح (به وقت تهران) - هیلاری کلینتون اولین زن در تاریخ آمریکا است که توانسته تا این حد به نامزدی نهایی دو حزب اصلی آمریکا برای انتخابات نزدیک شود.

۶:۰۹صبح (به وقت تهران) - سخنرانی هیلاری کلینتون در حالی قرار است شروع شود، که او برای اولین بار به عنوان نامزد احتمالا نهایی حزب دموکرات سخنرانی خواهد کرد.

حامیان هیلاری کلینتون منتظر سخنرانی پیروزی او هستند.
حامیان هیلاری کلینتون منتظر سخنرانی پیروزی او هستند.

۶:۰۷صبح (به وقت تهران) - سی ان ان پیش بینی کرد در ایالت داکوتای شمالی که ۱۸ نماینده انتخاباتی دارد، سندرز از کلینتون پیروز شده است.

۶:۰۳صبح (به وقت تهران) - سندرز برای روز های بعدی برنامه سخنرانی در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا دارد که قرار است سه شنبه آینده آخرین انتخابات مقدماتی در آن برگزار شود.

سندرز در یکی از آخرین سخنرانی هایش در سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا
سندرز در یکی از آخرین سخنرانی هایش در سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا

۶:۰۲صبح (به وقت تهران) - سی ان ان می گوید روسای ستاد های انتخاباتی کلینتون و سندرز امروز صبح با هم صحبت کردند. گفته شده هدف اتحاد حزب دموکرات است. اما هنوز نشانه ای از کناره گیری سندرز وجود ندارد.

۵:۵۸صبح (به وقت تهران) - کالیفرنیا در انتخابات جمهوریخواهان هم تعداد بالایی "نماینده انتخاباتی" دارد اما ترامپ که بی رقیب است، پیش از این پیش بینی شده که نامزد نهایی حزب باشد. او در حال حاضر ۱۳۱۹ نماینده حزبی دارد در حالیکه حد نصاب ۱۲۳۷ بود.

۵:۵۵صبح (به وقت تهران) - انتخابات جمهوریخواهان نیز در ایالتهای کالیفرنیا، نیوجرسی، داکوتای جنوبی، مونتانا و نیومکزیکو برگزار میشود که ترامپ بی رقیب است.

۵:۵۳صبح (به وقت تهران) - جمعیت زیادی در ستاد انتخاباتی مرکزی کلینتون جمع شده اند. تا دقایقی دیگر او نیز سخنرانی خواهد کرد.

حامیان هیلاری کلینتون منتظر حضور او برای سخنرانی هستند.
حامیان هیلاری کلینتون منتظر حضور او برای سخنرانی هستند.

۵:۵۰صبح (به وقت تهران) - شمارش ۵۵ درصد آرای انتخابات مقدماتی ایالت نیومکزیکو نشان می دهد هیلاری ۵۲ به ۴۷ درصد از برنی سندرز پیش است.

۵:۴۸صبح (به وقت تهران) - سخنرانی ترامپ ادامه دارد. او درباره دخالت نظامی احتمالی آمریکا گفت: در نبرد جدیدی وارد نمی شود مگر اینکه برای امنیت شما مردم آمریکا باشد.

ترامپ در یکی از سخنرانی هایش.
ترامپ در یکی از سخنرانی هایش.

۵:۴۶صبح (به وقت تهران) - نتیجه شمارش آرای ۱۶درصد در داکوتای جنوبی نشان می دهد کلینتون ۵۵ به ۴۵ درصد از سندرز پیش است.

۵:۴۳صبح (به وقت تهران) - ترامپ اشاره ای به انتقادات از او در روز سه شنبه بخاطر اظهاراتش علیه یک قاضی نکرد و به جای آن از اتحاد حزب جمهوریخواه گفت و علنا از هیلاری کلینتون انتقاد کرد.

۵:۴۱صبح (به وقت تهران) - ترامپ به حامیان سندرز هم پیام داد، اگر از نحوه انتخاب در حزب دموکرات ناراحت هستند، بیایند و از او حمایت کنند.

۵:۳۹صبح (به وقت تهران) - ترامپ در سخنرانی اش می گوید از دموکرات ها هم دعوت می کند به او رای بدهند. او تاکید دارد "به من رای بدهید، من هرگز اجازه نمی دهم که شما شکست بخورید."

۵:۳۴صبح (به وقت تهران) - ترامپ در سخنرانی اش خواستار اتحاد همه حزب جمهوریخواه شد. امروز رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که هم حزبی ترامپ است، از اظهارات او درباره قاضی پرونده اش انتقاد کرد و او را به نژاد پرستی متهم کرد.

۵:۳۱صبح (به وقت تهران) - ترامپ در حالی سخنرانی می کند که همسر و یکی از دخترانش در اطراف او هستند.

عکسی از سخنرانی امشب ترامپ در جمع حامیانش.
عکسی از سخنرانی امشب ترامپ در جمع حامیانش.

۵:۲۹صبح (به وقت تهران) - دونالد ترامپ سخنرانی اش را در مقر انتخاباتی اش در ساختمان به نام ترامپ، آغاز کرد. او می گوید ما تغییر بزرگی را شروع کرده ایم. من بیشترین رای انتخابات مقدماتی تاریخ انتخابات را کسب کردم. "ما یک بخش تاریخ را بستیم و بخش دیگری را شروع کردیم."

۵:۲۴صبح (به وقت تهران) - سی ان ان پیش بینی کرد که قطعا هیلاری کلینتون در انتخابات ایالت نیوجرسی پیروز شده است. پیشتر پیش بینی می شد که او از سندرز پیشی بگیرد.

۵:۲۰صبح (به وقت تهران) - بحث خواندن سخنرانی نامزدها از روی دستگاه پرامپتر مورد بحث قرار گرفته است. پرامپتر صفحه ای است که در مقابل سخنران قرار می گیرد و متن را از روی آن می خوانند. ترامپ که علاقه به سخنرانی بدون خواندن از روی پرامپتر است، با انتقاداتی مواجه شده است. از سوی دیگر دموکرات ها می گویند وقتی ترامپ سخنرانی های مهم را از رو می خواند، نشانه ضعف اوست.

۵:۱۵صبح (به وقت تهران) - انتخابات مقدماتی در ایالت های نیو مکزیکو، داکویتای شمالی و جنوبی رای گیری تا دقایقی دیگر پایان می گیرد.

یک تابلوی تبلیغاتی در ایالت نیومکزیکو که در آن می گوید برای رای نیاوردن ترامپ به کلینتون یا سندرز رای بدهید.
یک تابلوی تبلیغاتی در ایالت نیومکزیکو که در آن می گوید برای رای نیاوردن ترامپ به کلینتون یا سندرز رای بدهید.

۵:۱۰صبح (به وقت تهران) - تا ساعتی دیگر انتخابات در ایالت های مرکزی و غربی آمریکا هم به پایان می رسد.

۵:۰۳صبح (به وقت تهران) - منابع نزدیک به ترامپ می گویند او در سخنرانی اش درباره "مسیر بزرگ" سخنرانی خواهد کرد. سخنرانی او در حالی است که روز سه شنبه اظهارنظر او به جنجالی علیه خودش تبدیل شد.

۴:۵۷صبح (به وقت تهران) - دونالد ترامپ قرار است تا دقایقی دیگر در مقر انتخاباتی اش سخنرانی کند. ترامپ پیشتر رقبا را کنار زده و احتمالا نامزد نهایی حزب جمهوریخواه است.

۴:۵۱صبح (به وقت تهران) - نتایج نیوجرسی برای دموکرات ها هنوز قطعی نشده است. شمارش ۶ درصد آرا نشان می دهد کلینتون ۵۸ به ۴۱ درصد از سندرز پیش است.

۴:۴۴صبح (به وقت تهران) - آسوشیتدپرس می گوید ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی در ایالت نیوجرسی است. آقای ترامپ در این انتخابات بی رقیب است چون بقیه نامزدها کنار کشیده اند.

۴:۳۶صبح (به وقت تهران) - سی‌ان‌ان می گوید هنوز نتیجه انتخابات نیوجرسی قابل اعلام نیست. هرچند نظرسنجی ها از پیروزی کلینتون خبردادند اما به نظر می رسد آرای اولیه رقابت شدید دو نامزد را نشان می دهد.

۴:۳۲صبح (به وقت تهران) - انتخابات در ایالت نیوجرسی به پایان رسید. این ایالت ۱۲۶ دلیگیت یا نماینده انتخاباتی دارد.

۴:۲۷صبح (به وقت تهران) - نظرسنجی ها نشان می دهد خانم کلینتون رقابت را از سندرز در ایالت نیوجرسی ببرد.

یک رای دهنده و فرزندش در نیوجرسی رای خود را روی ماشین رایگیری اعمال می کند.
یک رای دهنده و فرزندش در نیوجرسی رای خود را روی ماشین رایگیری اعمال می کند.

۴:۲۵صبح (به وقت تهران) - بعد از انتقاد ها از ترامپ، وی گفت از اظهاراتش بد تعبیر شده است. انتقاد او به همه مکزیکی ها نبوده است.

۴:۱۸صبح (به وقت تهران) - پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که از حزب جمهخوریخواه است، اظهارات ترامپ درباره قاضی مکزیکی را مثالی از "نژاد پرستی" دانست.

۴:۱۴صبح (به وقت تهران) - یک قاضی به نام "گونزالو کوریل" در حال حاضر مسئول رسیدگی به شکایتی علیه دانشگاه دونالد ترامپ است. آقای ترامپ علیه او گفت چون قاضی مکزیکی الاصل است نمی تواند در مورد ترامپ بی طرف باشد. پیشتر ترامپ خواستار ایجاد دیواری بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از مهاجرت شده بود.

حتی هم حزبی ها از ترامپ برای اظهاراتش انتقاد کردند.
حتی هم حزبی ها از ترامپ برای اظهاراتش انتقاد کردند.

۴:۱۱صبح (به وقت تهران) - درحالیکه انتخابات مقدماتی در سه شنبه بزرگ چهار برگزار می شود که روز سه شنبه ترامپ با انتقادات شدیدی حتی از حزب خود مواجه شد.

۴:۰۴صبح (به وقت تهران) - نتیجه اولین ایالتی که امشب مشخص می شود، نیوجرسی است که تا دقایقی دیگر رای گیری در آن پایان میابد و بزودی نتیجه مشخص می شود.

۳:۵۹صبح (به وقت تهران) - انتخابات امروز را هم سه شنبه بزرگ چهارم می نامند که تکلیف حدود هفتصد کرسی مشخص می شود.

۳:۵۳صبح (به وقت تهران) - اولین سه شنبه ماه مارچ، به "سه شنبه بزرگ" یا سوپر تیوزدی مشهور است. که عملا انتخابات مقدماتی در چند ایالت شروع می شود.

رای دهندگان در یک استخر در نیوجرسی رای می دهند.
رای دهندگان در یک استخر در نیوجرسی رای می دهند.

۳:۴۹صبح (به وقت تهران) - حامیان سندرز می گویند سوپر دلیگیت یا نماینده های ویژه انتخاباتی که مقام های حزبی هستند، نباید رای شان حساب شود. در حال حاضر مجموع آرا هم نشان می دهد هیلاری کلینتون ۱۳ میلیون و سندرز ده میلیون رای کسب کرده اند.

۳:۴۲صبح (به وقت تهران) - براساس مقررات حزب دموکرات، هر نامزدی که از مجموع نماینده های انتخاباتی کل ایالت ها به عدد ۲۳۸۳ برسد، نامزد حزب است. هیلاری کلینتون توانسته ۲۳۸۴ نماینده و نماینده ویژه انتخاباتی را کسب کند.

۳:۳۷صبح (به وقت تهران) - جان کینگ از مجریان سی ان ان در تحلیلی می گوید پیروزی سندرز برای کسب نامزدی حزب غیر ممکن است چون از حدود ۷۰۰ نماینده انتخاباتی باقیمانده، سندرز باید ۷۱ درصد آنها را کسب کند. در حال حاضر کلینتون ۵۴ درصد و سندرز ۴۶ درصد نماینده های انتخاباتی را کسب کرده اند.

یک حامی سندرز. کارشناسان انتخاباتی می گویند او دیگر شانسی برای نامزدی حزب ندارد.
یک حامی سندرز. کارشناسان انتخاباتی می گویند او دیگر شانسی برای نامزدی حزب ندارد.

۳:۳۱صبح (به وقت تهران) - رسانه های آمریکایی می گویند هفته پیش باراک اوباما ساعتی تلفنی با سندرز صحبت کرد. برخی گفته اند که رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد که او را برای کناره گیری و اتحاد حزب دموکرات تشویق کند.

۳:۲۶صبح (به وقت تهران) - قرار است هر دو نامزد حزب دموکرات سخنرانی کنند. به نظر می رسد هیلاری کلینتون سخنرانی پیروزی خواهد داشت. اما هنوز مشخص نیست که سندرز از رقابت کناره گیری کند.

۳:۲۲ صبح (به وقت تهران) - هر نامزد دموکرات به ۲۳۸۳ نماینده انتخاباتی برسد، نامزد نهایی حزب خواهد شد. پیش از این آسوشیتدپرس اعلام کرد خانم کلینتون به این رقم رسیده اما کارزار انتخاباتی سندرز می گوید رسانه ها در اعلام این نتیجه عجله کرده اند.

یک رای دهنده در کالیفرنیا. انتخابات مقدماتی کالیفرنیا ساعت ده صبح چهارشنبه به وقت تهران تمام می شود.
یک رای دهنده در کالیفرنیا. انتخابات مقدماتی کالیفرنیا ساعت ده صبح چهارشنبه به وقت تهران تمام می شود.

۳:۱۹ صبح (به وقت تهران) - در انتخابات امروز نیومکزیکو ۳۴، مونتانا ۲۱، داکوتای جنوبی ۲۰ و داکوتای شمالی ۱۸ نماینده انتخاباتی دارند.

۳:۱۵ صبح (به وقت تهران) - همچنین در سه شنبه، ۱۲۶ دلیگیت یا نماینده انتخاباتی در ایالت نیوجرسی انتخاب می شود.

۳:۱۱ صبح (به وقت تهران) - در انتخابات سه شنبه ایالت کالیفرنیا، ۴۷۵ نماینده انتخاباتی یا دلیگیت انتخاب می شود.

۳:۰۷صبح (به وقت تهران) - در انتخابات سه شنبه، بیش از ۷۰۰ نماینده انتخاباتی مشخص می شود که می تواند کار نامزدی نهایی حزب دموکرات را یکسره کند.

۳:۰۰ صبح (به وقت تهران) - روز سه شنبه ۱۸ خرداد، انتخابات مقدماتی آمریکا در شش ایالت داکوتای شمالی، کالیفرنیا، مونتانا، نیوجرسی، نیو مکزیکو و داکوتای جنوبی برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG