لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

جام جهانی فوتبال زنان | جوان‌گرایی جواب داد؛ آمریکا ویتنام را شکست داد


تیم ملی زنان آمریکا
تیم ملی زنان آمریکا

تیم ملی زنان آمریکا در نخستین مسابقه خود در جام جهانی فوتبال با سه گل ویتنام را شکست داد و صاحب پیروزی ارزشمندی شد.

به گزارش رویترز، این نتیجه درخشان نشان داد که فرآیند جوان‌گرایی ولاتکو آندونوسکی، سرمربی آمریکا به خوبی پیش می‌رود و او تیم خود را در مسیر درستی هدایت می‌کند.

در شرایطی که انتظار می‌رفت آندونوسکی در نخستین دیدار مجموعه‌ای از بازیکنان باتجربه و شناخته شده را به میدان بفرستند، او بازیکنانی را انتخاب کرد که تاکنون در هیچ مسابقه رسمی کنار هم نبودند.

عملکرد درخشان این بازیکنان جوان مقابل ویتنام طرفداران آمریکا را به تکرار عنوان قهرمانی و کسب پنجمین جام در این مسابقات امیدوار کرد.

علی‌رغم از دست دادن چندین فرصت مناسب، و برخی اشتباهات فردی، آمریکا در مجموع نمایش موفقی مقابل ویتنام داشت و شایسته پیروزی در ورزشگاه «ایدن پارک» در نیوزیلند بود.

آندونوسکی به خبرنگاران گفت: «آنها هرگز در یک مسابقه کنار هم بازی نکرده بودند ولی ارتباط و حرکات ترکیبی آنها در میدان بسیار مثبت بود.»

ولاتکو آندونوسکی
ولاتکو آندونوسکی

آندونوسکی با اشاره به اینکه از نمایش بازیکنان خود غافلگیر نشده است، گفت که او از صمیم قلب باور داشت که آنها توانایی ارائه چنین بازی را داشتند.

سرمربی آمریکا در اواخر مسابقه آلیسا تامپسون ۱۸ ساله را نیز به میدان فرستاد تا در نخستین جام جهانی خود تجربه بیشتری کسب کند. به گفته آندونوسکی، چنین تجربیاتی باعث کاهش اضطراب بازیکنان جوان برای دیدارهای بعدی خواهد شد.

سوفیا اسمیت ۲۲ ساله یکی از ستاره‌های آمریکا بود که دو گل زد و یک پاس منجر به گل داشت. لیندسی هوران، ساوانا دملو، و نائومی گیرما از سایر بازیکنان موفق آمریکایی بودند.

سوفیا اسمیت
سوفیا اسمیت

آمریکا پنجشنبه ۲۶ ژوئیه در دشوارترین مسابقه مرحله گروهی خود به مصاف هلند می‌رود. این دو تیم در جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه در فینال مقابل هم قرار گرفتند و آمریکا به سختی موفق به شکست حریف و کسب عنوان قهرمانی شد.

نتیجه این مسابقه تا حد زیادی تکلیف صدرنشین گروه را مشخصی خواهد کرد. آمریکا در سومین بازی خود در اول اوت با پرتغال بازی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG