لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۵

برای اولین بار در انگلیس، یک زن سرمربی تیم فوتبال حرفه‌ای مردان شد؛ هانا دینگلی


برای نخستین بار در انگلیس، یک تیم فوتبال حرفه‌ای مردان، یک‌ سرمربی زن را برای هدایت خود برگزید.

به گزارش آسوشیتدپرس، هانا دینگلی، در فصل جدید رقابت‌های فوتبال انگلیس سرمربیگری تیم «فارست‌ گرین روورز» را بر عهده خواهد داشت.

در شرایطی که محبوبیت فوتبال زنان در بریتانیا در حال افزایش است، موقعیت‌های شغلی برای زنان در فوتبال مردان اندک است، به همین دلیل گزینش هانا دینگلی برای این سمت اهمیت زیادی دارد.

فارست گرین که از تیم‌های حاضر در گروه‌های لیگ دسته چهارم فوتبال انگلیس است، نخستین باشگاه حرفه‌ای مردان است که یک سرمربی زن انتخاب می‌کند.

هانا دینگلی که پیش از این مسئولیت آکادمی این باشگاه را بر عهده داشت، او سه‌شنبه پس از جدایی دانکن فرگوسن از فارست گرین به عنوان سرمربی موقت برگزیده شد.


دیل وینس، رئیس فارست گرین، گفت: «با انتخاب یک زن برای هدایت تیم فوتبال مردان که بر اساس شایستگی صورت گرفت، زمینه جدیدی را ایجاد خواهیم کرد.»

هانا دینگلی تا پیش از این تنها زنی بود که مسئول آکادمی یک تیم مردان در لیگ فوتبال انگلیس شده بود.

هنوز مشخص نیست که او تا چه زمانی هدایت فارست گرین را برعهده خواهد داشت ولی بدون شک این فرصتی ارزشمند برای اثبات توانایی‌های زنان در این عرصه محسوب می‌شود.

هانا دینگلی پس از انتخاب خود گفت: «واقعا برای این مرحله بعدی از حرفه‌ام هیجان زده هستم.» و در ادامه افزود: «دوران هیجان‌انگیزی در فوتبال است. به خاطر فرصتی که نصیبم شده است تا چنین باشگاهی پیشرو و آینده‌نگری را هدایت کنم، سپاسگزارم.»

تیم ملی فوتبال زنان انگلیس
تیم ملی فوتبال زنان انگلیس

تیم ملی فوتبال زنان انگلیس سال گذشته قهرمان اروپا شد و در این ماه به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی فوتبال زنان در استرالیا و نیوزلند به میدان می‌رود.

با وجود محبوبیت فوتبال زنان در بریتانیا، تعداد زنان شاغل در فوتبال مردان بسیار اندک است.

فارست گرین به شکستن موانع شهرت دارد و به دلیل تمایل به عدم استفاده از کربن، توسط سازمان ملل متحد به عنوان سبزترین باشگاه فوتبال در جهان شناخته شده است.


این تیم، مستقر در گلوسسترشایر انگلستان، از انرژی خورشیدی و یک اتوبوس تیمی الکتریکی استفاده می‌کند، فقط غذاهای گیاهی می‌خورد، و از مواد یک بار مصرف برای بسته‌بندی اجتناب می‌کند. همچنین دارای یک زمین بازی ارگانیک است که با آب باران بازیافتی آبیاری می‌شود.

این مطلب با استفاده از گزارش آسوشیتدپرس تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG