لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۴

معترضان مقررات منع عبور و مرور در شهر شارلوت را نادیده گرفتند


سومین شب اعتراض به کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شارلوت
سومین شب اعتراض به کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شارلوت

‎صدها نفر با سرپیچی از مقررات منع عبور و مرور در شهر شارلوت در کارولینای شمالی، تظاهرات و راهپیمایی مسالمت آمیزی علیه شلیک جنجال برانگیز پلیس شهر به سوی یک مرد سیاهپوست برگزار کردند.

تظاهرات پنجشنبه شب، اول مهر در حالی برگزار شد که پیشتر شهردار شهر شارلوت مقررات منع عبور و مرور در این شهر از نیمه شب تا شش صبح را تعیین کرده بود اما از نیمه شب، عده ای از معترضان با حرکت در شهر، تظاهرات خود را ادامه دادند.

این سومین شب تجمع و اعتراض در شارلوت است و به گفته شاهدان عینی، تعداد معترضان به نسبت دو شب قبل کاهش داشت.

اعتراض ها در شارلوت کارولینای شمالی، به کشته شدن کیث اسکات، مرد سیاهپوست ۴۳ ساله ای است که توسط یک مامور پلیس سیاهپوست کشته شد. پلیس گفت که او مسلح بوده اما فیلم هایی که با گوشی تلفن همراه گرفته شده، نشان می دهد که او مسلح نبود و فقط یک کتاب داشت. پلیس می گوید در اطراف او کتابی ندیده است.

روز جمعه پلیس اعلام کرد فیلم لحظه حادثه را که از روی دوربین نصب بر روی لباس پلیس های دیگر داشته، به خانواده فرد کشته نشان داده است.

در دو روز اول، تجمع معترضان به درگیری با پلیس انجامید اما پنجشنبه شب اعتراض ها آرام بود.

مقامهای شهر شارلوت اعلام کردند هیچ برنامه ای برای جلوگیری از عبور و مرور بعد از ساعات معین ندارند، به شرط آن که تظاهرکنندگان آرام باقی بمانند.

سرگرد جرالد اسمیت از از اداره پلیس شهر گفت مقررات منع عبور و مرور ابزاری برای حفظ نظم و آرامش است و اجتماع کنونی و تظاهرات صلح آمیز است.

یک زن شهروند شارلوت به صدای آمریکا گفت به شدت نگران مقررات منع عبور و مرور بعد از ساعات معینی است که اعلام شده، زیرا ممکن است پلیس در این ساعات کار نادرستی بکند.

ویدیوهای خبری نشان می دهد که برخی تظاهرکنندگان با لبخند به سوی اعضای گارد ملی که برای بازگرداندن نظم به شهر آمده است، دست تکان بدهند.

XS
SM
MD
LG