لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

۱۲ پلیس در تظاهرات شارلوت در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست زخمی شدند


مأموران پلیس شهر شارلوت در کارولینای شمالی با تجهیزات ضدشورش
مأموران پلیس شهر شارلوت در کارولینای شمالی با تجهیزات ضدشورش

به دنبال کشته شدن یک مرد سیاه پوست توسط پلیس در شهر شارلوت در کارولینای شمالی، تظاهرات خشونت آمیزی در این شهر شکل گرفته که بیش از ۱۰ نفر تاکنون در آن مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تظاهرات در این بزرگترین شهر کارولینای شمالی، سه شنبه شب و پس از آن آغاز شد که یک مامور پلیس یک مرد سیاه پوست ۴۳ ساله به نام کیث لامون را در مقابل یک مجتمع مسکونی به ضرب گلوله کشت.

محل تیراندازی پلیس به کیث لامون
محل تیراندازی پلیس به کیث لامون

زنی که ادعا می کند دختر کیث لامون است، پس از کشته شدن او در فیسبوک نوشت که پدرش هنگام مقابله با پلیس مسلح نبوده و "بی گناه" کشته شده است. این در حالی است که بنا بر اعلام پلیس شارلوت، قربانی مسلح بوده و تهدیدی برای مأموران پلیس تلقی می شد.

سه شنبه شب گروهی از تظاهرکنندگان در صحنه تیراندازی پلیس در شهر شارلوت حاضر شدند. پلیس شارلوت در حساب توئیتر رسمی خود نوشت که تظاهرکنندگان به چندین خودروی پلیس خسارت زده و ۱۲ افسر پلیس را نیز مجروح کرده اند. مقامات پلیس شهر شارلوت در پراکنده کردن جمعیت مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند.

مقابله پلیس شهر شارلوت با تظاهرکنندگان
مقابله پلیس شهر شارلوت با تظاهرکنندگان

تظاهرات در شارلوت همچنین تا چهارشنبه صبح ادامه داشت که در آن تعدادی از معترضان در اتوبان ۸۵ چند خودرو را به آتش کشیدند. پلیس پس از بستن این اتوبان همچنان مشغول پراکنده کردن تظاهرکنندگان و برقراری آرامش در شارلوت است.

آخرین خبرها حاکی از آن است که آرامش به خیابان های شارلوت بازگشته است.

XS
SM
MD
LG