لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

بايدن: طبقه متوسط آمریکا بهبود اقتصادی را حس نکرده است


جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا
جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید اقتصاد آمريکا ۵۴ ماه متوالی اشتغال‌زايی را پشت سر گذاشته و اين طولانی‌ترين رشد کارآفرينی بدون وقفه در تاریخ ایالات متحده است.

آقای بایدن در سخنان هفتگی خود در کاخ سفید گفت، رشد اشتغال‌زايی البته خبر خوبی است، ولی «بسياری از آمريکايی‌های طبقه متوسط» هنوز اثرات بهبودی اقتصادی را حس نکرده‌اند.

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده با اشاره به این که از سال ۲۰۰۰ میلادی (۱۳۷۹ خورشیدی) به اين طرف، تولید ناخالص ملی ۲۴ درصد افزایش یافته و بهره‌وری ۳۰ درصد بيشتر شده است، گفت با اين همه، دستمزد طبقه متوسط در همين فاصله تنها ۱۴ سنت بالاتر رفته است.

او در ادامه گفت «مدتهاست زمان آن فرارسيده که طبقه متوسط نيز از اين نمد کلاهی ببرد» و از رشد اقتصادی که در ايجاد آن نقش داشته است، بهره‌ای عايدش شود. آقای بایدن، به منظور کمک به کاهش کسری بودجه کشور، خواستار تغییر در قوانين مالیاتی و بستن روزنه‌های فرار مالیاتی شد.

دان سالیوان نامزد جمهوریخواه انتخابات ميان‌دوره‌ای مجلس سنا از ايالت آلاسکا، در بیانیه‌ای گفت، حکومت فدرال مانعی در راه پیشرفت در ايالت او است، و افزود مشکل ملی نيز همين است.

XS
SM
MD
LG