لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۸

خوش آمدید، از کار بيرون انداخته شده ها!


متقاضيان کار در هودسون، ايالت نيويورک -- ۲ ارديبهشت (۲۲ آوريل)
متقاضيان کار در هودسون، ايالت نيويورک -- ۲ ارديبهشت (۲۲ آوريل)
درصد افرادی که در آمريکا يا شاغلند و يا به دنبال شغل می گردند، برای نخستين بار در شش سال گذشته، در اکثر ايالت ها رو به افزايش دارد، که نشان می دهد احتمالا يکی از عميق ترين زخم های بحران اقتصادی اکنون در حال التيام است.

بنا به گزارش خبرگزاری رويترز، از زمان رکود اقتصادی سال های ۲۰۰۹-۲۰۰۷، بيشتر ايالت های آمريکا کاهش شديدی در ميزان مشارکت در نيروی کار تجربه کردند، اما بنا به تحليل خبرگزاری رويترز از آخرين داده های دولت، اين روند احتمالا در حال تغيير مسير است.

داده های جديد ديدگاه های جانت يلن، رئيس بانک مرکزی آمريکا (فدرال رزرو) را تقویت می کند مبنی بر اين که آمریکا ظرفيت بزرگی برای اشتغالزايی بدون ایجاد تورم دارد. اين داده ها همچنين از استدلال برای حفظ نرخ بهره در سطح پایین طرفداری می کنند. اگر خانم يلن اشتباه کند، سياست در دسترس قرار دادن آسان پول که توسط بانک مرکزی اتخاذ شده است، می تواند کارآفرينان را به سمت پرداخت حقوق بيشتر به استعدادهای کمياب سوق دهد که منجر به افزايش قيمت ها و تورم می شود.

گزارش های موردی نشان می دهد که در بسیاری از نقاط کشور، به نظر می رسد تقاضا برای نیروی کار در حال رشد است به طوری که مردمی که از بازار کار بيرون انداخته شده بودند، اکنون دوباره شروع به جستجو برای کار می کنند.
XS
SM
MD
LG