لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

دولت آمریکا قوانین الزام واکسیناسیون برای کارمندان بخش خصوصی را اعلام کرد


جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا.
جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا.

در حالی که تلاش دولت فدرال آمریکا برای واکسینه کردن عده بیشتری از مردم در برابر کرونا ادامه دارد، قوانین الزام واکسیناسیون برای کارمندان در کشور اعلام شد. این قوانین ۸۴ میلیون نفر را که برای شرکت‌های متوسط تا بزرگ کار می‌کنند، در بر می‌گیرد.

الزام واکسیناسیون شامل کارمندان دولت فدرال نیز می‌شود، اما اعمال آن برای شرکت‌های خصوصی، چالش‌برانگیزتر است.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، اجرای این قوانین را برای واکسیناسیون تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها ضروری توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، چندین ایالت با فرمانداران جمهوری‌خواه گفته‌اند مقررات اداره ایمنی و بهداشت شغلی را در دادگاه به چالش می‌کشند. مقامات این ایالت‌ها معتقدند اعمال این قوانین ورای اختیارات دولت فدرال و متمم اول قانون اساسی آمریکا است که حق شهروندان برای ابراز عقیده، آزادی دینی و تجمعات اعتراضی را تضمین کرده است.

مهمترین قانون الزام واکسیناسیون در آمریکا این است که شرکت‌های بخش خصوصی با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر باید کارکنان خود را ملزم به واکسیناسیون کنند، یا آنها را موظف به تست هفتگی کرونا و استفاده از ماسک در محل کار کنند.

مقررات الزام واکسیناسیون از چهارم ژانویه آینده از سوی اداره ایمنی و بهداشت شغلی اعمال خواهد شد.

بر اساس قوانین الزام واکسیناسیون دولت آمریکا، کارفرمایان موظف هستند به کارمندان خود مرخصی با حقوق بدهند تا واکسینه شوند و از عوارض جانبی بهبود پیدا کنند. هزینه واکسیناسیون نیز توسط دولت فدرال پرداخت خواهد شد اما کارمندان مجبور به پرداخت هزینه تست کرونا هستند.

این الزام شامل کارمندانی که به تنهایی، در خانه یا بیرون، کار می کنند نمی‌شود. علاوه بر این، کارمندان می توانند برای معافیت‌های مذهبی یا پزشکی درخواست دهند، اما وکلا معتقدند تشخیص این که آیا افراد در اعتقادات ضدواکسن خود روراست هستند یا تنها سعی می‌کنند آن را بهانه‌ای برای نزدن واکسن قرار دهند، دشوار است.

میانگین شمار مبتلایان در آمریکا به حدود ۷۰۰ هزار مورد در روز کاهش یافته است، اما نرخ واکسیناسیون هنوز به حد نصاب لازم برای رسیدن به ایمنی جمعی نرسیده است و تاکنون حدود ۶۸ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال، کامل واکسینه شده‌اند.

XS
SM
MD
LG