لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

هزاران کارمند بخش بهداشت و درمان فرانسه به دلیل واکسن نزدن تعلیق شدند


بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری از سالمندان و دیگر مراکز بهداشتی فرانسه حدود ۳ هزار تن از کارمندان خود را که زیر بار واکسیناسیون نرفته بودند از کار تعلیق کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این کارمندان مهلت ۱۵ سپتامبر برای زدن واکسن کرونا را که توسط دولت در ماه ژوئیه تعیین شد، از دست دادند.

در پی این اقدام دولت، شماری از این افراد استعفا دادند. فرانسه حدود ۲.۷ میلیون نیروی کادر درمان دارد.

امانوئل ماکرون ريیس‌ جمهوری فرانسه در اواسط ژوئیه از الزام همراه داشتن مدرک واکسیناسیون برای رفتن به رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و موزه‌ها و همچنین برای کارمندان بخش بهداشت و درمان خبر داد.

این اقدام، میزان واکسیناسیون در فرانسه را به طور چشمگیری افزایش داد. تقریباً دو سوم جمعیت فرانسه کاملاً واکسینه شده‌اند و ۱۰ درصد دیگر یک دوز واکسن زده‌اند.

آمار نشان می‌دهد کمتر از ۱۲ درصد از کارمندان بیمارستان‌ها و حدود ۶ درصد از پزشکان در بخش خصوصی این کشور اروپایی واکسینه نشده‌اند.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت فرانسه، طی هفت روز، شیوع ویروس کرونا در این کشور برای نخستین بار از هجدهم ژوئیه، به زیر ۱۰۰ مورد مثبت به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

ایتالیا هم یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین را برای مهار همه گیری کرونا اعمال کرد.

به گزارش رویترز، دولت ایتالیا داشتن کارت واکسیناسیون، نشان دادن تست منفی و اثبات بهبودی کامل بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کووید۱۹ را برای تمامی کارمندان اجباری کرد.

افرادی که این دستور را نادیده بگیرند، بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو جریمه خواهند شد.

هلند نیز اقدام مشابهی را مد‌نظر دارد، اما تنها برای رفتن به کافه یا کلو‌پ‌ها چنین اجباری وجود دارد.

بریتانیا می‌گوید به عنوان بخشی از برنامه خود برای مهار ویروس در فصل زمستان، به احتمال زیاد واکسیناسیون را برای کارکنان خط مقدم درمان اجباری خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG