لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

پرزیدنت بایدن بر لزوم واکسیناسیون همگانی برای مهار همه‌گیری کرونا در آمریکا تاکید کرد


جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - آرشیو
جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - آرشیو

رئیس جمهوری آمریکا ضمن دفاع از واکسیناسیون اجباری که دولت فدرال و بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال اجرای آن هستند، گفت ایالات متحده جهت کنترل همه‌گیری کرونا در مسیر درستی پیش می‌رود.

جو بایدن روز پنجشنبه ۲۲ مهر در سخنانی در کاخ سفید گفت، حدود ۶۶ میلیون آمریکایی هنوز واکسینه نشده‌اند، در حالی که این میزان در ماه ژوئیه، یعنی دو ماه پیش، حدود ۱۰۰ میلیون نفر بود.

وی از همه کسانی که واکسن کرونا نزده‌اند خواست واکسینه شوند و گفت «به این ترتیب ما این بیماری همه‌گیر را پشت سر گذاشته و بهبود اقتصادی خود را تسریع می‌کنیم. ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد، «در سطح ملی، موارد ابتلای روزانه ۴۷ درصد کاهش یافته است. طی شش هفته گذشته میزان بستری شدن در بیمارستان‌ها ۳۸ درصد کاهش یافته است. »

برخی از فرمانداران جمهوری‌خواه که شاخص‌ترین آنها فرماندار دو ایالت پرجمعیت فلوریدا و تکزاس هستند، با طرح اجباری شدن واکسیناسیون مخالفت کرده‌اند. آنها معتقدند این کار ناقض حق انتخاب و آزادی‌های فردی است.

برپایه آمار مرکز فدرال کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، از جمعیت ۳۳۲ میلیونی آمریکا ۱۸۸ میلیون کاملا واکسینه شده و تقریبا ۹ میلیون نفر از این تعداد نیز دز تقویتی واکسن کووید-۱۹ را هم دریافت کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG