لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

وزیر امورخارجه بریتانیا: رژیمی که وحشیانه‌ مردم خود را سرکوب می‌کند هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد


جیمز کلورلی،   وزیر امور خارجه بریتانیا
جیمز کلورلی،   وزیر امور خارجه بریتانیا

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا در توئیتی با اشاره به سرکوب معترضین در ایران توسط جمهوری اسلامی، توسعه برنامه اتمی تهران را تهدیدی علیه همه جهان دانست.

او نوشت: «ایران در حال گسترش هرچه بیشتر برنامه هسته‌ای خود است، و این خطر دیگری است که رژیم برای امنیت جهانی ایجاد می‌کند.»

کلورلی ادامه داد: «رژیمی که به طرز وحشیانه‌ای به مردم خود در داخل سرکوب می‌کند، مطمئناً دوستان و متحدان ما را در خارج از کشور تهدید خواهد کرد. ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

با شروع اعتراضات مردمی در پی مرگ مهسا امینی، دولتهای غربی به‌ویژه آمریکا اعلام کرد که احیای برجام در اولویت نیست. آنها تاکید کرده‌اند که حمایت از مردم در ایران باید به کانون توجه تبدیل شود.

کلورلی پیشتر نیز در کنفرانس سالانه «گفتگوهای منامه» در بحرین با انتقاد از فروش پهپادهای انتحاری به روسیه گفته بود که برنامه هسته‌ای ایران بیش از هر زمان دیگری پیشرفته شده است. او گفته بود که رژیم به حاکمان ایران در حال گسترش خونریزی و ویرانی از سراسر منطقه گرفته تا کی‌یف هستند.

آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا و بریتانیا تاکنون بسته‌های پیاپی تحریمی علیه نهادها و افراد مسئول در جمهوری اسلامی، که نقشی کلیدی در سرکوب معترضین دارند، اعمال کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG