لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۱

امارات پرواز تفریحی هرگونه پهپاد را ممنوع کرد؛ واکنش به حمله مرگبار حوثی‌های یمن


دبی، امارت متحده عربی - آرشیو
دبی، امارت متحده عربی - آرشیو

پس از آن که حوثی‌های یمن مسئولیت حمله پهپادی مرگبار به تاسیسات نفتی و فرودگاه اصلی امارات متحده عربی را بر عهده گرفتند، امارات پرواز‌ تفریحی پهپادها‌ را در این کشور ممنوع کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت کشور امارات متحده عربی اعلام کرد که از روز شنبه ۲ بهمن علاقمندان به پهپاد‌های تفریحی یا هرگونه هواپیمای برقی کوچک کنترل از راه دور، اگر هنگام استفاده از آنها دستگیر شوند با «برخورد قانونی» مواجه خواهند شد. این وزارت‌خانه افزود ممکن است برای کسب ‌و کارهایی که به دنبال فیلمبرداری هستند، معافیت قائل شود.

هفته گذشته یک حمله کم‌سابقه با پهپاد و موشک به ابوظبی، پایتخت امارات، چندین مخزن سوخت را منفجر کرد و سه کشته به جا گذاشت.

شورشیان حوثی که صنعا، پایتخت یمن، را به تصرف خود درآورده‌اند و سال‌ها با ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی که امارات متحده یکی از کشورهای عضو آن است، درگیر جنگی خونینی هستند، مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

با این که امارات متحده عربی تا حد زیادی نیروهای خود را از این درگیری خارج کرده است، ولی این کشور همچنان به عنوان یک مهره اصلی در پشتیبانی از شبه‌نظامیان محلی در منطقه نقش دارد.

امارات متحده گفت که حوثی‌ها کشور را با پهپادهای مملو از بمب، موشک‌های بالستیک، و موشک‌های کروز هدف قرار دادند. در واکنش به این حمله، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در هفته گذشته حملات خود به مناطق تحت کنترل شورشیان حوثی یمن را تشدید کرد.

مقررات دولتی در امارات قبلاً پرواز پهپادها در مناطق مسکونی و همچنین در اطراف یا بالای فرودگاه‌ها را محدود کرده بود. کاربران پهپاد‌ها معمولاً باید از مقامات هوانوردی کشور گواهی دریافت کنند.

XS
SM
MD
LG