لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۷

آغاز اصلاحات مالیاتی کابینه ترامپ


پرزیدنت دونالد ترامپ در پی توقف تلاشهایش برای لغو و جایگزین کردن قانون مراقبتهای بهداشتی کشور موسوم به «اوباماکر»، توجه خود را به اصلاحات مالیاتی معطوف کرده است.

آقای ترامپ روز جمعه در کاخ سفید و پس لغو رای گیری طرح پیشنهادی برای جایگزینی قانون مراقبتهای بهداشتی گفت تلاشهایی بسیار سرسختانه را برای کاهش مالیات و انجام اصلاحات مالیاتی بکار خواهد برد.

در این میان، استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا، گفت طی دو ماه گذشته در حال نظارت بر لایحه دولت برای اصلاحات مالیاتی بوده است. به گفته آقای منوشین این لایحه شامل پیشنهادهایی برای کاهش مالیات فردی و مالیات شرکتها است و کانون توجه آن بر کاهش مالیات برای افرادی خواهد بود که درآمد متوسط دارند.

استیون منوشین افزود که لایحه مالیاتی پرزیدنت ترامپ بزودی ارائه خواهد شد و وی امیدوار است که آن لایحه تا ماه اوت به تصویب کنگره آمریکا برسد.

پال رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز با اشاره به عدم موفقیت طرح جایگزین بیمه بهداشتی همگانی گفت «این مساله، اصلاحات در مالیات را سخت‌تر می کند؛ اما به هیچ وجه آنرا غیرممکن نخواهد ساخت.»

طرح بیمه درمانی همگانی پرزیدنت ترامپ برای جایگزینی بیمه موسوم به «اوباماکر» به دلیل نداشتن رأی کافی و احتمال نرسیدن به حد نصاب لازم، عصر جمعه چهارم فروردین ماه از دستور کار مجلس نمایندگان ایالات متحده خارج شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG