لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

جلسه غیرعلنی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در رابطه با اتهامات شنود ترامپ


کمیته اطلاعاتی کمیته سنا
کمیته اطلاعاتی کمیته سنا

کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان روز پنجشنبه در رابطه با اتهامات مبنی بر شنود برج ترامپ از سوی باراک اوباما، پشت درهای بسته تشکیل جلسه داد.

دوین نونز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان، در جلسه روز پنجشنبه این کمیته، از اظهارات خود مبنی بر اطلاع رسانی از شنود قانونی عوامل خارجی که با مقامهای دفتر ترامپ بعد از انتخابات گفتگو کرده اند دفاع کرد. این شنودها ممکن است به جمع آوری اطلاعاتی از دستیاران ترامپ یا شخص وی منجر شده باشد.

آقای نونز روز چهارشنبه بدون این که همکاران خود را از موضوع آگاه کند، با پرزیدنت ترامپ و رسانه ها از این موضوع سخن گفت. این موضوع باعث انتقاد همکاران دموکرات وی در کمیته اطلاعاتی شد.

دوین نونز، رئیس کمیته اطلاعات مجلس، که شخصا پرزیدنت ترامپ را از محتوای برخی گزارش های امنیتی آگاه کرده بود روز پنجشنبه سوم فروردین خطاب به خبرنگاران گفت: «من به تازگی این مساله را تایید کردم که نهادهای اطلاعاتی در موارد متعددی به طور تصادفی از شهروندان آمریکا که در تیم انتقال آقای ترامپ بودند، اطلاعات جمع آوری کردند.»

آقای نونز گفت قصد داشته روشن کند که اطلاعات جمع آوری شده توسط دولت آمریکا هیچ ربطی به روسیه نداشته است و او خود را متعهد می دانسته پرزیدنت را از آن مطلع کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG