لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

نظرسنجی جدید: ترامپ و کلینتون در صدر داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


نتیجه نظر سنجی جدیدی که شبکه خبری سی‌بی‌اس انجام داده نشان می‌دهد که دونالد ترامپ میلیاردر آمریکایی همچنان در صدر صف نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست جمهوری و هیلاری کلینتون در صدر نامزدهای دمکرات ایالات متحده است.

در نظرسنجی سی‌بی‌اس که روز یکشنبه منتشر شد بیش از ۱۲۰۰ نفر شرکت کردند. این نظرسنجی حاکی است که در پایگاه جمهوری‌خواهان دونالد ترامپ با ۲۷ درصد آرا و بن کارسون با ۲۱ درصد پیشرو هستند. دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه همگی کمتر از ده درصد آرای شرکت کنندگان نظرسنجی را کسب کردند. تد کروز سناتور تکزاس نه درصد و مارکو روبیو سناتور فلوریدا هشت درصد آرا را بدست آوردند.

ترامپ که حمایت بسیاری از جمهوری‌خواهان را دارد به خاطر ضعیف و بازنده خواندن رقبایش در حزب مقابل، خشم بسیاری از دمکرات‌ها را برانگیخته است. نظرات بحث‌برانگیز او درباره لزوم بازگرداندن یازده میلیون مهاجر غیرقانونی به کشورهایشان از جمله مواردی است که مناقشات بسیاری را موجب شده است.

به دنبال تیراندازی هفته گذشته در کالجی در ایالت اورگان، که یک بار دیگر بحث بر سر مالکیت اسلحه در آمریکا را مطرح کرد آقای ترامپ به سی‌بی‌اس گفت اگر در کالج یک فرد مسلح وجود داشت "نتیجه بهتر از این می‌شد."

او گفت مانند ۱۲ میلیون آمریکایی دیگر مجوز اسحله دارد و گاهی با خود اسحله حمل می‌کند چون "احساس امنیت بیشتری می‌کند و می‌تواند از خود حفاظت کند."

نظرسنجی شبکه سی‌بی‌اس همچنین نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون ۴۶ درصد آرای حامیان حزب دمکرات را دارد. پس از او سناتور برنی سندرز با ۲۷ درصد و جو بایدن با ۱۶ درصد آرا قرار دارند.

کلینتون، سندرز و سه نامزد دمکرات دیگر قرار است روز سه‌شنبه مناظره کنند. در این مناظره جو بایدن حضور نخواهد داشت.

کاندیداهای جمهوری‌خواهان تاکنون دو بار مناظره کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG