لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

ادامه تجاوز به حریم خصوصی شهروندان؛ حاضران در یک مهمانی در مهریز بازداشت شدند


آرشیو - بازداشت پارتی مهمانی
آرشیو - بازداشت پارتی مهمانی

دادستان مهریز در استان یزد از ورود نیروهای انتظامی به یک مهمانی خصوصی و بازداشت حاضران و پلمب یک خانه باغ به دلیل «برگزاری مراسم مختلط هنجارشکنانه» خبر داد.

در گزارشی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده دادستان مهریز همچنین از تشکیل پرونده قضایی برای افراد حاضر در این مهمانی خصوصی خبر داده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان نیز ۲۳ آبان ماه از بازداشت ۳۰۰ نفر مرد و زن در یک مهمانی در شهرستان شاهرود خبر داده بود.

هجوم نیروهای انتظامی به مهمانی‌های خصوصی مردم در ماه‌های اخیر و پس از فروکش کردن اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ شدت بیشتری گرفته است؛ حملاتی که گاهی حتی منجر به مرگ شهروندان عادی نیز شده است.

در همین رابطه چهارم تیرماه سال جاری به دنبال حمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به یک «پارتی مختلط» در مشهد، جوانی که قصد داشت از دست ماموران فرار کند از طبقه ششم ساختمان سقوط کرد و کشته شد.

تلاش برای تحمیل سیاست‌های جمهوری اسلامی بر زندگی فردی شهروندان، مانند حجاب اجباری که با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» انجام می‌شود، بارها قربانی گرفته است.

سوم اردیبهشت ماه نیز یک زن گردشگر اهل بندرعباس در پی بروز درگیری با بازدیدکنندگان قبر قاسم سلیمانی، به دلیل «تذکر» حجاب در باغ شازده کرمان جان خود را از دست داد.

این رفتار ماموران جمهوری اسلامی در حالی است که نافرمانی مدنی در قبال نقض آزادی‌های فردی از سوی حکومت در ایران نیز کماکان ادامه دارد. اعتراضات پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد» به این اعتراضات رنگ و بوی دیگری داده و موجب گسترش آن شده است.

XS
SM
MD
LG