لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

بازتاب پلمب ۵۴۷ «رستوران و کافه لاکچری» در تهران در روزنامه گاردین


عکس تزئینی است.
عکس تزئینی است.

برخورد پلیس با صدها رستوران و کافه در تهران به بهانه «رعایت نکردن شئونات اسلامی»، در برخی رسانه‌های انگلیسی زبان از جمله گاردین بازتاب داشته است.

این روزنامه در گزارشی به سخنان حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران اشاره کرد که گفته بود ۵۴۷ رستوران و کافه لاکچری به دلیل تخلفاتی چون «پخش موسیقی غیرمجاز و تبلیغات غیرمتعارف در فضای مجازی» پلمب شده و ۱۱ نفر در این رابطه بازداشت شدند.

گاردین همچنین سخنان محمدمهدی حاج محمدی، سرپرست دادسرای ارشاد تهران را بازتاب داد که از شهروندان تهرانی خواسته بود مواردی چون مهمانی های مختلط، سرو نوشیدنی‌های الکلی در کافه‌ها و رستورانها و نداشتن حجاب در داخل خودرو را با ارسال یک پیامک به شماره تلفنی که اعلام کرده بود، گزارش کنند.

این روزنامه در گزارش خود به تلاش دستگاه‌های امنیتی و قضایی پایتخت ایران برای نظارت بر رفتار شهروندان در اماکنی چون کافه ها و رستورانها اشاره کرد و نوشت که حدود ۷ سال پیش دولت به صاحبان کافه ها دستور داد که برای نظارت بر مشتریان دوربین امنیتی نصب کند، اما برخی از کافه داران با این موضوع مخالفت کرده و ترجیح دادند که مغازه خود را ببندند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG