لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

حمله نیروی انتظامی به «پارتی مختلط»؛ یک جوان با سقوط از ساختمان کشته شد


خودرو نیروی انتظامی. آرشیو
خودرو نیروی انتظامی. آرشیو

به دنبال حمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به یک «پارتی مختلط» در مشهد، جوانی که قصد داشت از دست مأموران فرار کند از طبقه ششم ساختمان سقوط کرد و کشته شد.

مهمانی مختلط در شامگاه پنج‌شنبه یکم تیر در مجموعه توریستی آبادگران در مشهد برگزار شده بود و یک جوان در حال فرار از دست مأموران نیروی انتظامی از «تراس طبقه ششم» سقوط کرد.

روزنامه قدس، چاپ مشهد، شنبه سوم تیر گزارش داد که ساختمان محل برگزاری مهمانی به دستور قاضی ویژه قتل پلمب شده است.

قاضی ویژه قتل که نام او در این گزارش ذکر نشده، به قدس گفته، فردی که آن جا را برای برگزاری مهمانی اجاره کرده بود، بازداشت شده است.

این روزنامه همچنین به نقل از «منابع آگاه» نوشته، این مهمانی «یک پارتی مختلط با سرو مشروبات الکلی بوده است.«

مقامات جمهوری اسلامی بارها با حمله به مهمانی‌های خصوصی به خاطر مختلط بودن، شهروندان را بازداشت کرده‌اند.

علاوه بر این، با ممنوعیت فروش و مصرف مشروبات الکلی در ایران، تولید و توزیع نوشیدنی‌های الکلی غیراستاندارد رواج دارد و بارها جان شهروندان را به خطر انداخته است. در تازه‌ترین موارد، شماری از شهروندان در استان‌های البرز و هرمزگان با مصرف الکل تقلبی جان باخته‌اند.

کاظم علمداری، جامعه‌شناس ساکن آمریکا، در گفت‌وگو با صدای آمریکا تأکید کرده که مسئول مستقیم جان‌های گرفته شده بر اثر مصرف الکل تقلبی نیز جمهوری اسلامی است.

تلاش برای تحمیل سیاست‌های جمهوری اسلامی بر زندگی فردی شهروندان، مانند حجاب اجباری که با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» انجام می‌شود، بارها قربانی گرفته است.

یک ماه قبل در روز سوم اردیبهشت، یک زن گردشگر اهل بندرعباس در پی بروز درگیری با بازدیدکنندگان قبر قاسم سلیمانی، به دلیل «تذکر» حجاب در باغ شازده کرمان جان خود را از دست داد.

با این حال، نافرمانی مدنی در قبال نقض آزادی‌های فردی از سوی حکومت در ایران ادامه دارد و با آغاز اعتراضات پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد شدت گرفته است.

فریبا داوودی، خواننده، به صدای آمریکا گفته است که باید به حمایت از مردم معترض ایران ادامه دهیم و فراموش نکنیم چه عزیزانی را در راه آزادی از دست داده‌ایم.

XS
SM
MD
LG