لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۱

پیامدهای «بوسه ممنوعه» بالاخره روبیالس را ناچار به استعفا کرد


رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، لوئیس روبیالس، به دلیل پیامدهای «بوسه ممنوعه» بر لب جنی هرموسو پس از برتری اسپانیا در جام جهانی ۲۰۲۳ استعفا داد.

او بعد از اعتراف به اینکه به دلیل افزایش فشارها نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد، تصمیم به استعفا از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا گرفت.

روبیالس در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «دخترانم برای من بسیار مهم هستند و من نیز آنها را بسیار دوست دارم. دخترانم را مطلع کردم و آنها به من گفته‌اند که باید به حیثیت و خودم تمرکز کنم و به زندگی ادامه دهم و اگر نه، احتمالاً به افرادی که دوستشان دارم و ورزشی که دوست دارند آسیب می‌رسانم.»

تیم فوتبال زنان اسپانیا در فینال جام جهانی زنان ۲۰۲۳ در استرالیا،‌ توانست با پیروزی ۱ بر صفر در مقابل تیم ملی انگلیس، عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

«لوئیس روبیالس» رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در مراسم اهدای جوایز و مدالها،‌ لبهای جنیفر ارموسو ستاره تیم ملی فوتبال بانوان اسپانیا را بوسید که این اقدامش بسیار جنجالی شد.

بوسیدن جنی هرموسو توسط لوئیس روبیالس، بسیاری از شهروندان اسپانیایی را خشمگین کرده و این موضوع به یک بحث ملی درباره حقوق زنان و رفتارهای جنسیتی در این کشور تبدیل شده است.

XS
SM
MD
LG