لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

وزیر کشور آلمان: شاید «تلگرام» را تعطیل کنیم


آرشیو
آرشیو

وزیر کشور آلمان در اظهاراتی که روز چهارشنبه ۲۲ دی منتشر شد گفت اگر تلگرام، که در آلمان پیام‌رسان محبوب گروه‌های راست افراطی و افراد مخالف محدودیت‌های مرتبط با بیماری همه‌گیری‌کرونا است، همچنان به نقض قوانین این کشور ادامه دهد آلمان ممکن است تلگرام را تعطیل کند.

به نوشته رویترز، ننسی فیزر، این مطلب را در گفتگو با هفته‌نامه «دی تسایت» بیان کرد.

او گفت: «بستن (تلگرام اقدامی) خیلی سنگین است و به روشنی آخرین گزینه خواهد بود. ابتدا همه گزینه‌های دیگر باید کاملا استفاده شوند.»

وزیر کشور آلمان افزود این کشور در حال مذاکره با شرکای خود در اتحادیه اروپا در مورد نحوه تنظیم مقررات برای تلگرام است.

ماه گذشته نیز رویترز درخواست یک مقام ارشد آلمان را منتشر کرد که گفته بود اگر تلگرام همچنان درخواست‌ها برای کمک به ردیابی‌های مربوط به مطالب افراطی را نادیده بگیرد این کشور باید به فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل دستور دهد تا برنامه پیام‌رسان تلگرام را از فروشگاه‌های خود حذف کنند.

تلگرام که می‌گوید در برابر «سانسور دولتی» سر فرود نمی‌آورد، به‌طور فزاینده‌ای در میان فعالان و معترضان محبوب شده است، به‌ویژه زمانی که پلتفرم‌های دیگری مانند فیس‌بوک به فشارهای دولت‌ها برای برخورد با مطالب دروغ، تهدید یا تئوری‌های توطئه، پاسخ می‌دهند.

در ماه نوامبر گذشته، گروهی از معترضان در آلمان تجمعی همراه با مشعل‌های روشن در خارج از خانه وزیر امور داخلی منطقه زاکسن برگزار کردند که به طور عمده، تهدید تلویحی به خشونت علیه وی تلقی شد.

آلمان برخی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین جهان را برای رسانه‌های اجتماعی دارد که آنها را موظف می‌کند به گزارش‌های مربوط به محتوای افراطی، سریعا واکنش نشان دهند.

XS
SM
MD
LG