لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

تجمع فرهنگیان بازنشسته در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران


اعتراضات معلمان - آرشیو
اعتراضات معلمان - آرشیو

در ادامه اعتراضات معیشتی و صنفی در ایران، شماری از فرهنگیان بازنشسته روز چهارشنبه ۲۰ دی در تهران در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی و رسیده به صدای آمریکا، معلمان بازنشسته خواهان اصلاح قانون رتبه‌بندی و پرداخت معوقات خود شدند.

«همسان‌سازی با شاغل، حق مسلم ماست»، «گرانی تورم، بلای جان مردم»، و «نه مجلس نه دولت، نیستند به فکر ملت» از جمله شعارهای فرهنگیان بازنشسته در این تجمع بود.

روز سه‌شنبه نیز بازنشستگان معترض دست‌کم در هشت شهر ایران تجمع برگزار کردند و شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سر دادند.

در جریان این تجمع‌ها، فرهنگیان بازنشسته در یزد، به نشانه اعتراض کاغذهای سفید در دست داشتند و راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

تجمع سکوت فرهنگیان بازنشسته مقابل استانداری یزد - سه‌شنبه ۱۹ دی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

در روزهای گذشته، سه تشکل فرهنگیان در ایران با انتشار بیانیه‌ای مهم‌ترین ایراد بودجه سال ۱۴۰۳ را «عدم اختصاص ردیف مستقل به بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و استمرار رتبه‌بندی معلمان با منبع مالی پایدار» اعلام کرده‌اند.

طی سال گذشته اعتراضات معیشتی و صنفی در ایران به طور بی‌وقفه برگزار شده است.

احمد علوی، اقتصاددان، پیش از این به صدای آمریکا گفته که بودجه در سال ۱۴۰۳ کسری دارد و این مسئله موجب فقیرتر شدن مردم و گسترش فلاکت خواهد بود.

XS
SM
MD
LG