لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۵

با ورود دیرهنگام مخالفان اسد، مذاکرات سوریه در قزاقستان به تاخیر افتاد


دور قبلی مذاکرات صلح سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان در روزهای ۲۳ و ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار شده بود
دور قبلی مذاکرات صلح سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان در روزهای ۲۳ و ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار شده بود

ورود دیرهنگام هیئت مذاکره کننده مخالفان دمشق به آستانه پایتخت قزاقستان برای شرکت در گفت‌وگوهای صلح سوریه، موجب شد برگزاری این مذاکرات یک روز به تاخیر بیافتد.

پیش از برگزاری نشست دوم اسفند سوریه در ژنو به میزبانی سازمان ملل متحد، قرار بود یک دور دیگر از مذاکرات صلح سوریه به ابتکار روسیه، ترکیه و ایران در روز چهارشنبه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مخالفان دولت سوریه در بیانیه‌ای که از طریق ایمیل منتشر کردند، گفتند گروهی از «کارشناسان فنی» را برای تقویت آتش بس به این مذاکرات اعزام خواهند کرد.

شورشیان مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پیشتر با متهم کردن روسیه به عدم تلاش کافی برای مجاب کردن دمشق به پایبند بودن به آتش بس، تهدید به تحریم این مذاکرات کرده بودند.

همزمان در روز چهارشنبه، سخنگوی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، که به نشست قبلی آستانه دعوت شده بود، گفت استفان دی میستورا در این دور از گفت‌وگوها حضور ندارد.

به نوشته رویترز، یک منبع نزدیک به مذاکرات گفته است که طرفین امیدوارند این دور از گفت‌وگوها - که تمرکز آن بر ادامه آتش بس است - به تنظیم یا امضای یک «سند مشترک» منجر شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG