لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۲

صعود ثقتی در ارشاد؛ خبرنگاران می‌گویند مدیر پرحاشیه ارتقای شغلی گرفته، مسئولان ارشاد تکذیب می‌کنند


صعود ثقتی در ارشاد
صعود ثقتی در ارشاد

روز یکشنبه ۱۴ آبان، انتشار خبری در شبکه اجتماعی«ایکس»، نام رضا ثقتی، مدیر برکنار شده اداره ارشاد استان گیلان به اتهام «رابطه جنسی غیرمتعارف» را دوباره بر سر زبانها انداخت.

پژمان موسوی سردبیر ماهنامه تجربه در حساب کاربری خود در «ایکس» مدعی شد که رضا ثقتی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد استان گیلان که به دلایل فساد اخلاقی برکنار شده بود مجددا در وزارت ارشاد و این‌بار در ساختمان مرکزی این نهاد در تهران حکم گرفته و در دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارشاد مشغول به کار شده است.

محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد بلافاصله این خبر را تکذیب کرد و گفت: «این خبر کذب است و آقای پژمان موسوی سردبیر ماهنامه تجربه کاملا دروغ‌پراکنی می‌کند، ثقتی همان روز کنار رفت و جایگزینش معرفی شد و دستگاه قضا در حال بررسی، حقیقت‌یابی و پیگیری پرونده اوست. او بواسطه مباحث ناگزیر پرسنلی در اختیار امور استان‌ها قرار گرفته تا زمانی‌که پرونده قضایی وی تعیین تکلیف گردد و هیچ مسئولیتی ندارد.»

در پاسخ به این تکذیبیه اما بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی و فعال در وزارت ارشاد، سندی از اتوماسیون اداری وزارت ارشاد را منتشر کرد که در آن نام و عنوان جدید رضا ثقتی در مرکز تهران دیده می‌شود. بابازاده در این پست نوشت:«من با مدرک به شما نشان می‌دهم که وزارت ارشاد به دروغ حضور رضا ثقتی در پِست جدید را تکذیب کرده، این هم سندش. اتوماسیون اداری و رسمی وزارت ارشاد. شش روز پیش ثقتی با توصیه شخص وزیر ارشاد و در بی خبری نهادهای بازرسی و ناظر، به این سمت نائل شده است.»

پژمان موسوی هم تصاویر اتوماسیون وزارت ارشاد را بازنشر کرد و نوشت:««این تصویر سامانه‌ی اتوماسیون اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به تاریخ هفتم آبان. تا زمانی که حُکم فردی نخورد و به تایید مدیرکل اداری نرسد، نامِ هیچ فردی در آن قرار نمی‌گیرد. همان دفتری که نوشتم، هماهنگی امور استان‌ها. امیدوارم اتوماسیون خودشان را دیگر تکذیب نکنند.»

پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» که مرداد ماه امسال جزئیات و ویدیوی فساد اخلاقی رضا ثقتی را برای نخستین بار منتشر کرده بود، روز یکشنبه در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا، ضمن تایید خبر منتشر شده درباره سمت جدید و ارتقای شغلی این مدیر جمهوری اسلامی گفت:«رضا ثقتی از یک هفته قبل با موافقت شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت رئیسی به معاونت دفتر امور هماهنگی استانهای وزارت ارشاد منصوب شده است.»

به گفته بهبودی: «رضا ثقتی بعد از برکناری، به طور رایگان در منزلی متعلق به وزارت علوم و دانشگاه گیلان مستقر شده و پیش از دریافت حکم هم از یک ماه قبل در دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ارشاد حاضر بوده است.»


تابستان امسال ویدیویی در فضای مجازی از رابطه جنسی دو مرد منتشر شد که گفته می‌شد یکی از آن دو نفر رضا ثقتی، مدیر وقت اداره کل ارشاد اسلامی گیلان است. در پی انتشار این ویدیو، آقای ثقتی که همزمان موسس کارگاه «عفاف و حجاب» هم بود، از سمت خود برکنار شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت ابراهیم رئیسی درباره این «رسوایی»، به خبرگزاری «ایلنا» گفت: «قبل از انتشار این خبرها هیچ گزارش منفی و خلافی از ایشان دریافت نکرده بودم.»

محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی هم ۱۰ مرداد در واکنش به ویدیو‌های منتشر شده از روابط جنسی شماری از مدیران دولتی در استان گیلان طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه انتشار این فیلم‌ها را «حاشیه‌سازی» دشمن برای «انحراف اذهان» مردم خواند و گفت: «ما باید بر بصیرت خود بیفزاییم و اولویت‌ها را تشخیص دهیم و میان خودی و غیرخودی تمییز قائل شویم و حواسمان جمع باشد تا در زمین دشمن بازی نکنیم چرا که ما همه اعضای یک خانواده هستیم و اگر مشکلاتی هست، باید آن‌ها را با هم‌افزایی و تدبیر در داخل خانواده حل کنیم؛ نباید اجازه دهیم اغیار میدان‌دار شوند و کار به دست نااهلان و نفوذی‌ها بیفتد.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG